10.10.2021

Zawiodła skuteczność. KKS Olsztyn przegrał w stolicy

KKS Olsztyn przegrał na wyjeździe 53:60 (8:12, 18:16, 11:19, 16:13) z AZS-em Uniwersytet Warszawski. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego były bardzo nieskuteczne pod koszem. A zawiodła szczególnie kapitan drużyny Joanna Chełchowska, która rzuciła zaledwie 3 punkty.

Po pierwszej kwarcie, w której górą były warszawianki (12:8), KKS Olsztyn zaczął odrabiać straty. Do przerwy AZS prowadził już tylko 28:26. Po powrocie na parkiet gra przez długi czas była wyrównana. Jednak końcówka trzeciej kwarty zdecydowanie należała do gospodyń. Powiększyły swoją przewagę do dziesięciu punktów (47:37).

Olsztynianki walczyły do końca, ale były bardzo nieskuteczne (w całym spotkaniu rzucały na poziomie 27%). Zawiodła szczególnie kapitan Joanna Chełchłowca (tylko 3 punkty!). Cięzar zdobywania punktów wzięły na siebie m.in. Karolina Giżyńska (17) i Alicja Wawrzyniak (13). To jednak było za mało, by wygrać w stolicy.

"Nie robimy z tego tragedii. Takie mecze się zdarzają. Mam nadzieję, że ten był najgorszy, jeśli chodzi o skuteczność w tym sezonie. Czyli teraz musi być tylko lepiej" - mówi z nadzieją trener KKS-u Tomasz Sztąberski. I dodaje: "Szkoda szansy, bo punkty były w naszym zasięgu."

Z Tomaszem Sztąberskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

AZS Uniwersytet Warszawski - KKS Olsztyn 60:53 (12:8, 16:18, 19:11, 13:16).

KKS Olsztyn: Joanna Chełchowska (3), Natalia Żukowska (7), Nikola Pałasz (1), Alicja Wawrzyniak (13), Patrycja Daliga (2), Karolina Giżyńska (17), Ksenia Woźniak (10), Marta Sztąberska, Izabela Birkos.

Przypomnijmy, że na inaugurację nowego sezonu KKS Olsztyn wygrał w Jezioranach 72:66 z AZS-em UMCS II Lublin.  W trzeciej kolejce zmierzy się we własnej hali z AZS-em Politechniką Gdańsk. Mecz zaplanowano na sobotę 16 października o 13:00.