Aktualności
08.10.2021

Siatkarski AZS UWM Olsztyn przed startem III ligi

Paweł Borkowski w sezonie 2021/2022 będzie prowadził występującą w III lidze siatkarską drużynę AZS-u UWM Olsztyn. Celem ma być powrót do II ligi i wywalczenie medalu Akademickich Mistrzostw Polski. Przygotowania tradycyjnie już rozpoczął Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka w Kortowie.

 

Przypomnijmy, że akademicy w poprzednim sezonie jeszcze pod wodzą Grzegorza Krzana przegrali w barażach walkę o utrzymanie w II lidze z ekpią z Międzyrzeca Podlaskiego. Trener dołączył do sztabu występującego w PlusLidze Indykpolu AZS Olsztyn a w AZS-ie UWM Olsztyn zastąpił go Paweł Borkowski.

"Skład trochę się zmienił. Przyszli juniorzy i doświadczeni zawodnicy, którzy grali wcześniej w AZS-ie.  Bardzo na nich liczę" - mówi nowy szkoleniowiec. "Jestem wychowankiem AZS-u, grałem w tym klubie w II i I lidze. Chciałbym aby ten zespół mógł się pokazać na arenie ogólnopolskiej."

Odmieniona drużyna na początku października rozegrała pierwsze mecze kontrolne podczas XXXIII Memoriału prof. Wiktora Wawrzyczka w Kortowie. Rywalizowała w nim z KPS-em Gietrzwałd oraz dwiema młodszymy drużynami AZS-u. "Zagraliśmy bardzo dobry turniej. Nie straciliśmy żadnego seta. Wygraliśmy trzy mecze po 3-0. Trenujemy w takim składzie od niedawna, więc wynik jest obiecujący."

Z Pawłem Borkowskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Sezon w III lidze siatkówki wystartuje 7 listopada. Wtedy AZS UWM Olsztyn zmierzy się ze zwycięzcą tych rozgrywek z poprzedniego roku - KPS-em Gietrzwałd.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: