Aktualności
17.09.2021

Olsztyńscy szczypiorniści wracają do ligowej rywalizacji

Przed startem sezonu 2021/2022 w zreformowanej I lidze piłki ręcznej Wojtek Miśkiewicz spotkał się z trenerami dwóch olsztyńskich drużyn: Jarosławem Knopikiem i Konstantym Targońskim. Na co stać Warmię Energa Olsztyn w Lidze Centralnej? O co walczyć będzie Szczypiorniak? Posłuchajcie!

 

Warmia Energa Olsztyn grać będzie na zapleczu PGNiG Superligi. Nowa Liga Centralna jest dużo silniejsza niż ta, w której drużyna Jarosława Knopika zwyciężyła w poprzednim sezonie. Liczy aż 14 drużyn. O co powalczą olsztynianie? "Cel jest taki, abyśmy byli w górnej części tabeli. To cel, który przedstawił nam zarząd. My natomiast - wewnątrz zespołu - chcielibyśmy w każdym meczu zdobyć trzy punkty. I dla nas celem jest to, żeby na koniec rozgrywek zająć pierwsze miejsce. Wiemy, że stać nas na to, bo ta liga jest bardzo wyrównana" - zapowiada szkoleniowiec.

Przez najbliższe dwa lata Warmia swoje domowe mecze będzie rozgrywać w hali w Biskupcu. A wszystko przez remont jej dotychczasowego domu - Hali Urania. "Mecze będą zacięte, emocji będzie sporo. Bardzo liczymy, że wypełnimy tę halę i stwierdzimy w tym nowym obiekcie taką twierdzę, która będzie odstraszała rywali."

Z Jarosławem Knopikiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Silną stroną Warmii będzie na pewno stabilna kadra. Przypomnijmy, że do zespołu dołączyli latem absolwenci gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Michał Safiejko, Dawid Reichel i Dominik Stępień oraz wychowanek MTS-u Kwidzyn - Łukasz Orlich. Z klubu odeszli natomiast: Piotr Dzido, Wojciech Golks i Marek Starzec.

Szczypiorniak Olsztyn w rozgrywkach regionalnych I ligi trafił do grupy A. Podpieczni Konstantego Targońskiego będą mierzyć się z dużo silniejszymi drużynami niż przed rokiem. To m.in. Sokół Kościerzyna, KPR Gryfino, Mazur Sierpc, USAR Kwidzyn, Gwardia Koszalin, Tytani Wejherowo czy KPR Elbląg. Do zespołu dołączyło kilku doświadczonych zawodników: Piotr Dzido, Wojciech Golks (Warmia Enega Olsztyn), Tomasz Zaborowski (Jedynka Morąg) i Łukasz Sypniewski (ARP Poznań). Przy wsparciu Radka Dzieniszewskiego, Jakuba Pikury i wielu zdolnych młodych graczy mogą sprawić niespodziankę.

"Myślę, że nie będziemy w tym sezonie stali na straconej pozycji. Zespół jest bardzo zmobilizowany. To mieszanka doświadczenia i młodości, która chce wygrywać. Rok temu chłopcy bardzo dobrze walczyli zajmując drugie miejsce w rozgrywkach. To nam dało awans" - mówi trener Szczypiorniaka. Ale dodaje: "Nie chcemy pompować balonika. Myślę, że powinniśmy walczyć o utrzymanie, ale nie będziemy tak słabym zespołem jakby się wydawało."

 

Szczypiorniak Olsztyn rozpocznie sezon I ligi w niedzielę 19 września. 0 18:00 we własnej hali podejmie KPR Elbląg. Dodajmy, że drugi zespół Szczypiorniaka - złożony z juniorów - rywalizować będzie o punkty w II lidze.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: