13.09.2021

Stomilanki przełamały się w meczu z Pogonią Tczew

Po dwóch kolejnych porażkach w meczach o punkty, Stomilanki Olsztyn przełamały się w domowym spotkaniu z Pogonią Tczew. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały na boisku przy al. Sybiraków 4-2 (4-0) i awansowały na szóste miejsce w tabeli I ligi piłki nożnej kobiet.

Przed niedzielnym spotkaniem to Pogoń zajmowała wyższe miejsce w tabeli. Po czterech kolejkach na koncie miała 7 punktów. Stomilanki natomiast zgromadziły wcześniej 6 oczek (dwa zwyciestwa i dwie porażki). Znakomicie jednak weszły w mecz. Już w siódmej minucie wynik z rzutu karnego otworzyła Gabriela Kędzia. W kolejnym kwadransie kolejne dwa gole dorzuciła Kamila Osajkowska, a przed przerwą z rzutu wolnego trafiła jeszcze Paula Zawistowska.

Rywalki, choć przegrywały do przerwy 0-4 nie poddały się. I w drugiej połowie zmniejszyły rozmiary porażki dzięki bramkom Katarzyny Nowak i Magdaleny Sobal.

"W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika i przede wszystkim wykorzystaliśmy jego błędy. W drugiej podejrzewaliśmy, że zespół z Tczewa wyjdzie bardziej ofensywnie. Musieliśmy bardziej popracować w defensywie. Gole wyszły z szybkiej kontry za plecy naszych obrończyń. Ale mieliśmy też swoje sytuacje" - ocenił trener Dariusz Maleszewski. "Ten mecz pokazał, że jesteśmy silnym zespołem i na pewno w kolejnych będziemy chcieli punktować."

Z Dariuszem Maleszewskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

KKP Stomilanki Olsztyn - Pogoń Tczew 4-2 (4-0)
Gabriela Kędzia 7' (karny), Kamila Osajkowska 12' 19', Paula Zawistowska 45' - Katarzyna Nowak 52', Magdalena Sobal 72'

Stomilanki Olsztyn: Aleksandra Szczerbaczewcz - Paula Krech, Katarzyna Kałużna, Wioletta Tkaczyk, Wiktoria Lewandowska, Kamila Osajkowska (87' Daria Waszczuk) Gabriela Kędzia, Oliwia Silny, Adrianna Rosiak, Jaime Maria Turrentino, Paula Zawistowska (75' Daria Augustyniak).

Pogoń Tczew: Banaszkiewicz (46' Kowalik), Tabor (46' Kwiatkowska A.), Wziątek, Dziadzio, Rembalska (90' Wołejszo), Czarnecka (67' Murawska), Jeleń, Nowak, Biskupska (46' Osowska), Jędrzejewska, Sobal.

Kolejne spotkanie olsztynianki rozegrają na wyjeździe w niedzielę 26 września. O 15:30 zmierzą się w Rzeszowie z Arini Resovią.