12.09.2021

Rekordowe zwycięstwo Jeziorowców

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie 2021 PFL9. Jeziorowcy na stadionie w Kortowie nie dali najmniejszych szans ekipie Dukes Ząbki. Wygrali 78:0 (22:0, 26:0, 16:0, 14:0) i są zdecydowanym liderem grupy A. Na zakończenie fazy grupowej zagrają jeszcze na wyjeździe z Warsaw Eagles.

Drużyna z Kortowa zaczęła obecny sezon od wyjazdowego zwycięstwa 26:6 z Rhinos Wyszków. Później na własnym obiekcie pokonała efektownie 58:7 Tytanów Lublin. Mecz z Dukes Ząbki miał być kolejną okazją do udowodnienia tego, że Jezorowcy chcą walczyć o mistrzostwo PFL9.

Rywale nawet na chwilę nie doszli do głosu. Ich próby ataku były powstrzymywane skutecznie przez defensywę gospodarzy. Lakersi wygrali dwie pierwsze kwarty 22:0 i 26:0. Dzięki temu w drugiej połowie mogli już spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Szansę otrzymali także mniej doświadczeni zawodnicy. Ale i tak różnica klas była widoczna, co pokazują wyniki trzeciej i czwartej kwarty: kolejno 16:0 i 14:0. Zwycięstwo w całym meczu aż 78:0 to nowy rekord ekipy z UWM.

Najwięcej punktów zdobyli: Artur Paź (26) i Łukasz Markowski (20).

"Zrealizowaliśmy swój plan i swoje założenia. Rozmawialiśmy z chłopakami przed meczem, żebyśmy byli skupieni do końca. Zdobyliśmy 78 punktów! To dla mnie trochę kosmos..." - podsumował trener AZS UWM Olsztyn Lakers Bartosz Rudzki. "Można być dumnym zarówno z defensywy jak i ofensywy. Zagrali znakomity mecz! Walczymy o pierwsze miejsce w tym sezonie"

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Arkadiuszem Kowalewskim i Łukaszem Markowskim. Posłuchajcie!

Z kompletem trzech zwycięstw Jeziorowcy są liderem grupy A rozgrywek PFL9. W ostatnim spotkaniu tej fazy zmierzą się na wyjeździe z Warsaw Eagles. Mecz zaplanowano 19 września.