Aktualności
09.09.2021

Kolejne święto futbolu amerykańskiego na stadionie w Kortowie

W najbliższą sobotę 11 września drużyna futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers na kortowskim stadionie zmierzy się z Dukes Ząbki. Jeziorowcy wygrali dwa pierwsze mecze i są liderem grupy A rozgrywek PFL9. Jakie atrakcje przygotowali tym razem dla kibiców? O to zapytaliśmy Krzysztofa Mrówkę.

Przypomnijmy, że Lakersi na inaugurację nowego sezonu pokonali na wyjeździe 26:6 Rhinos Wyszków. Później na stadionie w Kortowie byli zdecydownie lepsi od Tytanów Lublin. Wygrali 58:7 i umocnili się na prowadzeniu w grupie A rozgrywek PFL9. Będą zatem faworytem sobotniego spotkania.

"Na pewno na papierze jesteśmy faworytami. Ale to sport. Uważam, że nie będzie to łatwe spotkanie. Może dojść do jakiegoś rozprężenia, braku skupienia. A wtedy pojawiają się także niepotrzebne kontuzje" - mówił w studiu Radia UWM FM Krzysztof Mrówka. Trzytygodniowa przerwa pozwoliła drużynie z UWM odpocząć, a zawodnicy, którzy doznali w poprzedniej kolejce urazów już się wyleczyli. "Wchodzimy w ten mecz pełni sił. Wierzę, że będzie dobrze!"

Jakie atrakcje czekają na kobiców, którzy pojawią się w sobotę w Kortowie? "Przy trybunie będzie zlokalizowany food track z amerykańskim jedzeniem. Zawsze przyciąga wielu kibiców. Będą też konkursy i kilka niespodzianek."

Z Krzysztofem Mrówką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Mecz AZS UWM Olsztyn Lakers - Dukes Ząbki w sobotę 11 września o 13:00 na stadionie w Kortowie. Fazę grupową sezonu 2021 w PFL9 Jezorowcy zakończą 19 września. Na wyjeździe zmierzą się z Warsaw Eagles.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: