Aktualności
07.09.2021

Piotr Dzido znów w Szczypiorniaku Olsztyn

Piotr Dzido przez ostatnich pięć sezonów był jednym z wyróżniających się zawodników Warmii Energa Olsztyn. Teraz wraca do Szczypiorniaka Olsztyn, czyli klubu w którym rozpoczynał swoją przygodę z piłką ręczną. Dlaczego podjął taką decyzję? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Piotr Dzido z Wamią Energa Olsztyn związany był od sezonu 2016/2017. Był jednym z wyróżniających się zawodników drużyny prowadzonej kolejno przez Giennadija Kamielina, Daniela Żółtaka a później Jarosława Knopika. Dlaczego właśnie teraz zdecydował się na powrót do klubu, w którym grał już przed laty?

"To była bardzo ciężka decyzja. Bardzo długo o tym myślałem. Duży wpływ miała przebudowa Hali Urania. Warmia będzie grała swoje mecze w Biskupcu. Ja chciałem bardziej zająć się pracą i jedno z drugim się wykluczało. Ważne było dla mnie żeby być na miejsu. Ważnym bodźcem było też to, że Szczypiorniak awansował do I ligi" - tłumaczy zawodnik.

W Szczypiorniaku spotka kolegów, z którymi grał w ostatnich latach, m.in. Radka Dzieniszewskiego, Wojciecha Golksa i Jakuba Pikurę.

Z Piotrem Dzido spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Nowy sezon I ligi Szczypiorniak Olsztyn zainauguruje 19 września. O 18:00 we własnej hali zmierzy się z KPR-em Elbląg. Drużyna prowadzona przez Konstantego Targońskiego rywalizować będzie w grupie A.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: