Aktualności
06.09.2021

Ostatnia prosta przed startem Ligi Centralnej

Warmia Energa Olsztyn zajęła trzecie miejsce w turnieju towarzyskim w Kwidzynie. Drużyna prowadzona przez Jarosława Knopika w półfinale przegrała 26:28 (13:14) z MKS-em Grudziądz. W drugim meczu okazała się zdecydowanie lepsza od gospodarzy. Pokonała USAR Kwidzyn 25:16 (12:6).

Warmiacy nie ukrywali, że jechali do Kwidzyna po zwycięstwo w całym turnieju. I w meczu półfinałowym z MKS-em Grudziądz długo przeważali. Ale w nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali rywale.

"Porażka z MKS-em Grudziądz bolała. Cieszy fakt, że momentami nasza gra wyglądała dobrze. W pierwszych dwudziestu minutach prowadziliśmy różnicą czterech bramek. Druga połowa oscylowała wokół remisu. Zaważyła końcówka..." - mówił na naszej antenie trener Jarosław Knopik. "W meczu o trzecie miejsce od początku do końca kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie. Podsumowując wszystkie sparingi - czas wykorzystaliśmy dobrze i jesteśmy gotowi na start Ligi Centralnej."

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

W drobnymi urazami zmagają się Marcin Malewski, Adrian Chełmiński i Daniel Makowski.  W środę 9 września Warmia Energa Olsztyn sprawdzi jeszcze formę w test meczu ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Pierwsze spotkanie w Lidze Centralnej rozegra 18 września. W Biskupcu zmierzy się z MKS-em Padwa Zamość.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: