11.07.2021

Drugi sparing i druga porażka Stomilu

W rozegranym w Nowym Dworze Gdańskim meczu sparingowym Stomil Olsztyn przegrał 1-3 (1-0) z Chojniczanką Chojnice. Po niezłej pierwszej połowie, w której Adrian Stawski postawił na silniejszy skład, w drugiej to rywale doszli do głosu i z łatwością ograli zmienników.

To był drugi sparing Stomilu w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej olsztyńska drużyna przegrała 0-2 z Lechią Gdańsk. W drugim tygodniu przygotowań do nowego sezonu trener Adrian Stawki przyglądał się kolejnej grupie zawodników, którzy mogą wzmocnić kadrę "Dumy Warmii". Na boisku w Nowym Dworze Gdańskim pojawili się m.in.: Damian Ślesicki (Arka Gdynia), Kacper Jodłowski (Hutnik Kraków) i Simon Offei.

"Biało-niebiescy" zdecydowanie lepiej prezentowali się w pierwszych 45 minutach. Dobrą grę podsumowali bramką strzeloną z rzutu karnego przez Wojciecha Reimana. Chojniczanka natomiast doszła do głosu w ostatnich 20 minutach spotkania, gdy trener Adrian Stawski zdecydował się na większą liczbę zmian. Rywale strzelili trzy gole w 9 minut. I to drugoligowiec wygrał 3-1.

10 lipca 2021 - Nowy Dwór Gdański (stadion MOS)
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 3-1 (0-1)
Tomasz Mikołajczak 72', Karol Szopiński 76', Artur Pląskowski 81' - Wojciech Reiman 45' (karny)

Chojniczanka Chojnice: (I połowa) Kamil Broda (30' Szymon Lewandowski) - Michał Grobelny, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Mikołajczyk - Kamil Mazek, Mateusz Cegiełka, Sam van Huffel, Mateusz Klichowicz, Szymon Emche - Szymon Skrzypczak. (II połowa) Szymon Lewandowski (61 Jakub Banach) - Paweł Czajkowski, Damian Byrtek, Kacper Kasperowicz - Karol Szopiński, Michał Marszałkiewicz, Adrian Rakowski (77' Kacper Madej), Oskar Nowak, Sebastian Olszewski - Tomasz Mikołajczak, Artur Pląskowski.

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski (60' Jakub Kanclerz) - Damian Ciechanowski (65' Damian Ślesicki), Rafał Remisz, Maciej Dampc (75' Filip Szabaciuk), Jonatan Straus (65' Jakub Tecław) - Aleksander Pawlak, Karol Żwir (65' Kacper Jodłowski), Wojciech Reiman (65' Hubert Szramka), Maciej Spychała (46' Merveille Fundambu), Łukasz Moneta (75' Jakub Banul) - Jakub Mysiorski (46' Simon Offei).