28.06.2021

Concordia Elbląg z Wojewódzkim Pucharem Polski na Warmii i Mazurach

W rozegranym w Ostródzie finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski trzecioligowa Concordia Elbląg pokonała 3-0 (1-0) czwartoligową Olimpię Olsztynek. W nagrodę otrzymała 40 tysięcy złotych. Będzie także reprezentować nasz region w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski w sezonie 2021/2022.

Concordia objęła prowadzenie już w siódmej minucie po golu Mateusza Szmydta. Później blisko wyrównania była drużyan z Olsztynka. Miała kilka dogodnych okazji, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Świetnie w bramce elbążan spisywał się Rafał Leszczyński.

Po zmianie stron przewaga trzecioligowca powiększała się, czego efektem były kolejne trafienia. W 60. minucie Szymon Drewek podwyższył na 2-0. A w 84. minucie wynik meczu na 3-0 ustalił Łukasz Kopka.

"Nie zlekceważyliśmy rywala. Trochę słabiej graliśmy w pierwszej połowie, ale w drugiej to skorygowaliśmy. Podwyższyliśmy wynik i zdecydowanie, zasłużenie wygraliśmy" - podsumował trener Concordii Krzysztof Machiński. "Zdecydowały umiętności poszczególnych zawodników i umiejętności drużyny."

Posłuchajcie też jak mecz podsumował jeden z zawodników zwycięskiej drużyny - Radosław Bukacki.

Concordia mogła cieszyć się zatem z wywalczenia Wojewódzkiego Pucharu Polski! Otrzymała czek na 40 000 złotych. W nagrodę zagra także w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Przypomnijmy, że spadła jednak także z III ligi i teraz będzie walczyć o punkty z innymi drużynami z regionu w ForBET IV Lidze.