24.05.2021

Słabszy start studentów z UWM w lekkoatletycznych AMP-ach

Osiemnastoosobowa reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wróciła z Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. W tym roku studenci z kilkudziesięciu uczelni rywalizowali o medale w Bielsku-Białej. Jak poradzili sobie sportowcy z Kortowa?

Z medalami w klasyfikacji uniwersytetów z tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski wróciły: Alicja Potasznik (srebro w biegu na 200 metrów i brązowy medal w biegu na 100 metrów). Trzecie miejsce wśród uniwersytetów zajęła także żeńska sztafeta 4x100 metrów. Uniwersyteckie srebro w rzucie oszczepem wywalczył natomiast Kamil Łabęcki.

"Koronawirus pokrzyżował nam plany. Studenci mają swoje obowiązki względem uczelni (egzaminy, obrony). Terminy się ponakładały. I nasza ekipa nie była zbyt duża. To osiemnaście osób (ośmiu panów i dziesięc kobiet)" - mówiła w studiu Radia UWM FM Krystyna Pieczulis-Smoczyńska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM w Olsztynie.

Z Krystyną Pieczulis-Smoczyńską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

W tym roku klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce wśród kobiet wygrał Uniwersytet Gdański a wśród mężczyzn Politechnika Gdańska.