23.05.2021

Stomilanki nie wykorzystały szansy, by wskoczyć na podium

Stomilanki Olsztyn zremisowały na wyjeździe 2-2 (0-2) z trzecią drużyną I ligi piłki nożnej kobiet UKS-em SMS II Łódź. Nie wykorzystały zatem szansy, by wskoczyć na podium. W tabeli wciąż zajmują czwarte miejsce. W ostatniej kolejce obecnego sezonu zmierzą się na własnym boisku z Resovią Rzeszów.

Przed sobotnim spotkaniem obie drużyny w tabeli dzielił zaledwie punkt. W mecz zdecydowanie lepiej weszły gospodynie. Już po pięciu minutach prowadziły 2-0. Do przerwy - mimo ataków Stomilanek wynik się już nie zmienił. Ale olsztynianki nie poddały się i odrobiły straty w drugiej połowie. Najpierw bramkę kontaktową strzeliła Chinonyerem Macleans. A sześć minut przed końcem na 2-2 trafiła Adrianna Rosiak.

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumował trener Dariusz Maleszewski. Rozmawiał z nim Wojtek Miśkiewicz!

UKS SMS II Łódź – KKP Stomilanki Olsztyn 2-2 (2-0)
Natalia Rohn 1', Julia Dobroń 5' - Chinonyerem Macleans 63', Adrianna Rosiak 84'

UKS: Ptaszek - Dobroń, Szubert (60' Jankowska), Swiątek, Piórkowska (k), Lulkowska, Orłowska, Mordel, Glinka, Warelis (45 'Czartoryska), Rohn (82' Lipińska)
Stomilanki: Marta Kaźmierczak - Paula Krech, Lena Trofimiuk, Kristina Sivakova, Gabriela Kędzia, Katarzyna Kałużna, Wioleta Tkaczyk, Katarzyna Grzesik (70' Natalia Lenard), Daria Augustyniak, Dominika Cichowska (46' Chinonyerem Macleans), Adrianna Rosiak.

Stomilanki zakończą sezon w sobotę 29 maja. O 13:00 na własnym boisku zmierzą się z Resovią Rzeszów.