23.05.2021

Sokół waleczny, ale nieskuteczny

To było już szóste kolejne ligowe spotkanie beniaminka II ligi bez zwycięstwa. Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe 1-3 (0-2) ze Stalą Rzeszów i wciąż nie jest pewny utrzymania. Drużyna prowadzona przez Piotra Jacka wyraźnie się zacięła. A na jej słabszą grę wpływ mają także kontuzje.

To nie był dobry tydzień dla Sokoła. Po wyjazdowej porażce 0-2 z Chojniczanką Chojnice, w której poważnej kontuzji nabawił się Tomasz Gajda (czeka go kilkumiesięczna przerwa - zerwał więzadła krzyżowe), także w Rzeszowie ostódzianie musieli uznać wyższość rywala.

Stal dominowała na boisku. Już w pierwszej połowie wypracowała sobie dwubramkową przewagę (po golach Radosława Sylwestrzaka i Dawida Olejarka). Po przerwie kolejne trafienie dołożył Damian Michalik. Goście odpowiedzieli jedynie honorową bramką jednego ze zmienników. Na dwie minuty przed końcem wynik na 1-3 ustalił Piotr Okuniewicz.

"Spotkanie przegraliśmy w 26 minut. Początek meczu był kluczowy. Wystraszyliśmy się a Stal zepchnęła nas do niskiej obrony. Niestety padły dwa gole i byly one brzemienne w skutkach. Mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło spokoju i skuteczności. Obiecujący był początek drugiej połowy. Ale niestety im dalej w las, tym mieliśmy mniej sił. Trzeba było cudu, w który ja osobiście wierzyłem. Ale niestety nie udało się. Walczyliśmy do końca, daliśmy z siebie wszystko, ale wiele nam zabrakło" - podsumował trener Piotr Jacek.

22 maja 2021 - Rzeszów (Stadion Miejski)
Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 3-1 (2-0)
Radosław Sylwestrzak 10', Dawid Olejarka 23', Damian Michalik 69' - Piotr Okuniewicz 88'

Stal: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak (76' Dominik Marczuk), Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki - Błażej Szczepanek, Jakub Szczypek (57' Marcel Kotwica), Bartosz Wolski (82' Wojciech Reiman) - Damian Michalik (76' Grzegorz Goncerz), Dawid Olejarka, Wiktor Kłos (82' Oktawian Skrzecz).

Sokół: Kacper Trelowski - Paweł Brzuzy, Krzysztof Wicki (46' Sebastian Rugowski), Wojciech Mazurowski - Łukasz Soszyński (73' Jakub Czajkowski), Łukasz Mozler (27' Dominik Więcek), Kamil Zalewski, Karol Żwir, Wojciech Kalinowski (84' Piotr Okuniewicz), Michał Zimmer - Dawid Wolny.

Żółte kartki: Szczypek, Szczepanek - Brzuzy, Czajkowski.

W najbliższej kolejce Sokół Ostróda będzie pauzował. Kolejne spotkanie rozegra dopiero  5 czerwca. Na wyjeździe zmierzy się z Hutnikiem Kraków. Ostródzianie zakończą sezon tydzień później domowym meczem z walczącym o awans do Fortuna 1 Ligi GKS-em Katowice.