22.05.2021

Świętowanie wicemistrzostwa trzeba jeszcze odłożyć

Constract Lubawa przegrał na wyjeździe 2-4 (1-1) z Piastem Gliwice i przed ostatnią kolejką obecnego sezonu Futsal Ekstraklasy ma już tylko dwa punkty przewagi nad drużyną ze Śląska. By obronić tytuł wicemistrzowski podopieczni Dawida Grubalskiego muszą wygrać u siebie z AZS-em UŚ Katowice.

Mecz w Gliwicach rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. W jedenastej minucie wynik otworzył Rafał Franz. Wykorzystał nieporuzmienie pomiędzy Grzegorzem Okuniewskim i Pedro Pereirą. Jednak to za sprawą Portugalczyka lubawianie chwilę później wyrównali i pierwsza połowa bardzo zaciętego spotkania zakończyła się remisem 1-1.

Tuż po wznowieniu gry prowadzenie Constractowi dała bramka Pedrinho. I gdy wydawało się, że to goście będą cieszyć się ze zwycięstwa i przypieczętują tytuł wicemistrza kraju, w ostatnich czterech minutach gliwiczanie trzykrotnie pokonali ich bramkarza. I Piast traci już w tabeli Futsal Ekstraklasy nie pięć a tylko dwa punkty.

Piast Gliwice - Constract Lubawa  4-2 (1-1)
Rafał Franz 11', Sandrinho 36', Rodrigo Dasaiev 37', Marek Bugański 40' - Pedro Pereira 13', Pedrinho 31'

"To było trudne spotkanie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, z kim gramy. Zagraliśmy dość pewnie w obronie. Mieliśmy lekką przewagę. Ale taki jest futsal. W końcówce przeciwnik zagrał z wycofanym bramkarzem, zdobył dwie bramki i odwrócił w minutę losy meczu. To urok tej dyscypliny" - mówił na antenie Radia UWM FM trener Constractu Dawid Grubalski.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 Constract Lubawa zagra we własnej hali z AZS-em UŚ Katowice. Zwycięstwo przypiętuje drugi w historii klubu tytuł Wicemistrza Polski. Spotkanie zaplanowano na sobotę 29 maja o 18:00. Z drużyną i kibicami pożegna się Tomasz Lutecki, który zmienia barwy klubowe.