20.05.2021

Zła seria trwa. Sokół przegrał z Chojniczanką

Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe 0-2 (0-0) z wiceliderem II ligi piłki nożnej Chojniczanką Chojnice. Drużyna prowadzona przez Piotra Jacka już od pięciu spotkań nie jest w stanie zdobyć kompletu punktów. Co przekłada się na spadek w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje w niej dwunaste miejsce.

Słabsza forma piłkarzy to nie jedyny problem beniaminka II ligi. Drużyna pojechała do Chojnic zdziesiątkowana kontuzjami. Dodatkowo za czerwoną kartkę pauzował Rafał Siemaszko. Na ławce rezerwowych zasiadło jedynie... czterech zawodników z pola i bramkarz.

Jakby tego było mało już w pierwszej połowie boisko opuściło kolejnych dwóch piłkarzy. Najpierw kontuzji doznał Łukasz Mozler, a tuż przed przerwą poważny uraz (podejrzenie zerwania wiązadeł krzyżowych) wykluczył z gry Tomasza Gajdę. Pomocnik został odwieziony karetką do szpitala.

Mimo tych problemów Sokół próbował stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Ale to gospodarze przeważali. A na prowadzenie wyszli dziesięć minut po wznowieniu gry. Otrzymali prezent od gości. Krzysztof Wicki zagrał górną piłkę do Kacpra Trelowskiego. Bramkarza uprzedził Szymon Skrzypczak i otworzył wynik spotkania. Na 2-0 podwyższył natomiast Mateusz Klichowicz. Przebiegł z piłką 50 metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Trelowskiego.

Posłuchajcie, jak mecz podsumowali trenerzy obu drużyn.

19 maja 2021 - Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)
Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 2-0 (0-0)
Szymon Skrzypczak 55', Mateusz Klichowicz 76'

Chojniczanka: Paweł Sokół - Jan Mudra, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny - Mateusz Klichowicz, Artur Golański (56' Robert Ziętarski), Paweł Czajkowski, Tomasz Mikołajczak (78' Adrian Rakowski), Adam Ryczkowski (85' Serhij Napołow) - Szymon Skrzypczak (56' Olaf Nowak).

Sokół: Kacper Trelowski - Paweł Brzuzy (87' Sebastian Rugowski), Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Michał Zimmer -  Wojciech Kalinowski, Łukasz Mozler (25' Łukasz Soszyński), Kamil Zalewski, Karol Żwir, Tomasz Gajda (40' Dominik Więcek) - Dawid Wolny.

Żółte kartki: Mazurowski, Soszyński, Wicki.

Kolejne spotkanie Sokół Ostróda rozegra już w sobotę 22 maja. Na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Rzeszów.