03.05.2021

Kolejne ligowe zwycięstwo Stomilanek

Stomilanki Olsztyn pewnie pokonały na własnym boisku 3-1 (2-0) Pragę Warszawa i umocniły się na czwartej pozycji w tabeli 1 ligi. Wciąż tracą jednak sporo do drużyn, które mają szansę na awans do Ekstraligi. A do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki.

Niedzielny mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Wiał silny wiatr i padał deszcz. A temperatura tylko nieznacznie przekraczała 0 stopni Celsjusza. Jednak Stomilanki konsekwentnie realizowały swój plan. I potwierdziły na własnym boisku, że są lepszą drużyną.

Wynik już w dziesiątej minucie otworzyła Daria Augustyniak. Jeszcze w pierwszej połowie na 2-0 podwyższyła Adrianna Rosiak. Ta sama zawodniczka strzeliła również trzecią bramkę dla olsztynianek (w 69. minucie). Wtedy stało się jasne, że podopieczne Dariusza Maleszewskiego będą cieszyć się z kompletu punktów. Warszawianki odpowiedziały jedynie honorowym trafieniem na dziesięć minut przed końcem spotkania.

Stomilanki Olsztyn - Praga Warszawa 3-1 (2-0)
Augustyniak 10',  Rosiak 31', 69' - Furmaniak 80'

Stomilanki: Szczerbaczewicz - Krech (80' Lenard), Kędzia, Mazurkiewicz, Trofimiuk, Kałużna, Sivakova, Tkaczyk, Augustyniak (80' Grzesik), Rosiak (85' Szczepańska), Macleans (85' Cichowska).

W najbliższej kolejce Stomilanki zmierzą się na wyjeździe z SWD Wodzisław Śląski. Spotkanie zaplanowano na sobotę 8 maja o 13:00. Później olsztynianki czekają arcytrudne mecze z drużynami z podium ligowej tabeli - Tarnovią Tarnów i UKS-em SMS II Łódź. Sezon 2020/2021 zakończą w ostatni weekend maja - domowym spotkaniem z Resovią Rzeszów.