Aktualności
08.04.2021

Konrad Bukowiecki trenuje na Teneryfie

Konrad Bukowiecki ma już za sobą zakażenie wirusem SARS-COV-2. Przez chorobę kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn musiał odwołać zaplanowaną wcześniej operację złamanego palca prawej stopy. Teraz okazało się jednak, że nie musi być operowany. Od 7 kwietnia szlifuje formę przed sezonem olimpijskim na Teneryfie.

Foto: Paweł Skraba

Mimo ostatnich problemów Konrad Bukowiecki jest optymistą przed zbliżającym się sezonem olimpijskim. "Po COVIDzie nie mam żadnych powikłań. Przeszedłem go raczej bezobjawowo. Dobrze, że tak było. Z kontuzją było trochę gorzej. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Zacząłem praktycznie normalnie trenować" - mówił na antenie Radia UWM FM kulomiot z Olsztyna. "Palec jeszcze mnie boli. Ale mogę już praktycznie robić wszystko. Trenuję prawie normalnie. Szansa na to, że palec się znowu złamie jest bardzo mała. A z bólem sobie dam radę."

7 kwietnia Bukowiecki rozpoczął trzytygodniowe zgrupowanie na Teneryfie. "Wierzę w to, że będzie dobrze. Jestem zmotywowany w stu procentach. Oby tylko zdrowie było. Chęci są bardzo duże - nawet większe niż dotychczas. Na pierwszych treningach jest nieźle, a na pewno lepiej niż zakładałem po takiej przerwie. Zobaczymy w jakiej będę formie. Wtedy będziemy ustalać starty."

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Pierwszy tegoroczny start na otwartym obiekcie Konrad Bukowiecki planuje w drugiej połowie maja w katarskim Doha.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: