Aktualności
06.04.2021

Piotr Klepczarek nowym trenerem Stomilu Olsztyn

Stomil Olsztyn ma nowego trenera. Adama Majewskiego na stanowisku zastąpił jego asystent Piotr Klepczarek. To efekt fatalnej postawy "Dumy Warmii" w ostatnich spotkaniach Fortuna 1 Ligi. "Biało-niebiescy" przegrali cztery kolejne mecze. Ostatni aż 0-5 i to na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz.

Adam Majewski był trenerem Stomilu Olsztyn od czerwca 2020 roku. Już w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 drużyna pod jego wodzą grała w kratkę. Na dużo więcej liczono natomiast wiosną. Jednak od wznowienia rozgrywek po zimowej przerwie "biało-niebiescy" wygrali tylko raz a przegrali aż pięć spotkań.

Piotr Klepczarek pochodzi z Olsztyna. Jest wychowankiem Stomilu. W trakcie piłkarskiej kariery reprezentował także barwy m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Warszawa, ŁKS-u Łódź, Dolcanu Ząbki i Znicza Pruszków. Po zawieszeniu butów na kołku został asystentem Jacka Magiery w reprezentacji Polski U-20. Następnie dołaczył do sztabu szkoleniowego Stomilu. Przyglądał się pracy Piotra Zajączkowskiego a później Adama Majewskiego. Teraz dostanie szansę, by sprawdzić się w roli pierwszego trenera.

Co zdaniem Klepczarka należy zmienić w grze drużyny? "Chciałbym, żeby to był zespół, który walczy o każdy centrymetr boiska, jest bardzo dobrze zorganizowany i zdyscyplinowany, gra bardzo skutecznie w obronie i ataku. To jest nasz cel. Damy z siebie wszystko, żeby osiągnąć jak najlepszy rezultat w najbliższym czasie."

Jeśli chcecie lepiej poznać Piotra Klepczarka - obejrzyjcie też zapis marcowego spotkania z cyklu "Ani słowa o Stomilu".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: