Aktualności
06.04.2021

Daniel Castellani przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn

W sezonie 2021/2022 Indykpol AZS Olsztyn nadal prowadzić będzie Daniel Castellani. Utytułowany argentyński szkoleniowiec miał propozycje pracy w innych klubach. Zdecydował jednak, że chce z przebudowaną kadrą akademików powalczyć o dobry wynik.

Daniel Castellani przejął Indykpol AZS Olsztyn w połowie sezonu 2019/2020 - przedwcześnie przerwanego przez pandemię koronawirusa. Kolejne pełne rozgrywki akademicy zakończyli natomiast na dziesiątym miejscu w PlusLidze. Argentyński szkoleniowiec przekonuje, że jego druzynę stać było na więcej.

"O przedłużeniu kontraktu zadecydowały dwa powody. Po pierwsze - miniony sezon był bardzo trudny dla każdego. Uważam, że mogliśmy zaprezentować się lepiej. Po rozmowach z władzami klubu i sztabem szkoleniowym, doszliśmy do wniosków, iż każdy z nas chce wykonać krok do przodu. Lubię wyzwania, ponadto dobrze czuję się w Olsztynie i jest to dobre miejsce do rozwoju. Dlatego zdecydowałem się pozostać w Indykpolu AZS – przekonuje.

Z Danielem Castellanim rozmawiał Mateusz Lewandowski. Posłuchajcie!

A jak przedłużenie kontraktu z argentyńskim szkoleniowcem tłumaczy prezes klubu Tomasz Jankowski? "Władze klubu zdecydowały zaproponować nową umowę Danielowi Castellaniemu i cieszę się, że została ona przyjęta. Wiem, że trener Castellani miał inne propozycje, ale postanowił pozostać w Olsztynie. Jest świetnym fachowcem i jestem przekonany, że udowodni swoją wartość w kolejnym sezonie PlusLigi."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: