02.03.2021

Kortowscy koszykarze grają dalej. Pierwszy krok w stronę baraży o II ligę

Obie drużyny AZS-u UWM Olsztyn awansowały do kolejnej rundy fazy play-off trzeciej ligi koszykówki. Pierwszy zespół prowadzony przez Tomasza Małka pokonał we własnej hali 96:83 (22:18, 20:22, 21:16, 33:27) Wilki Ełk. Drugi skład akademików wygrał na wyjeździe 78:64 (19:21, 23:12, 18:12, 18:19) z MTS-em Basket Kwidzyn.

Mimo zwycięstwa, trener Tomasz Małek miał sporo zastrzeżeń do gry swoich zawodników. Zwłaszcza w pierwszej części niedzielnego spotkania. "Wygrana oczywiście się liczy. Boli tylko styl - szczególnie w pierwszej połowie. Moi zawodnicy nie mogli znaleźć swojego rytmu gry. Oczywiście wiedziałem, że jesteśmy lepszą drużyną i to w końcu zaskoczy. Był to naprawdę zacięty mecz. Zadecydowała trzecia kwarta, którą wygraliśmy dosyć zdecydowanie. A potem to już było tylko dowiezienie zwycięstwa do końca" - podsumował szkoleniowiec AZS-u UWM Olsztyn.

Najskuteczniejsi w spotkaniu akademików z Wilkami Ełk byli: Marcin Włodarczyk (zdobył 32 punkty), Bartłomiej Reszka (19) oraz Jakub Kaufman i Marek Miałki (po 13).

Z Tomaszem Małkiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Druga drużyna AZS-u UWM Olsztyn o awans walczyła na wyjeździe z MTS-em Basket Kwidzyn. Wygrała 78:64 (19:21, 23:12, 18:12, 18:19), głównie za sprawą dobrej postawy w drugiej kwarcie. Najwięcej punktów rzucili: Łukasz Muszyński (18), Rafał Chudzik (13), Marcin Biranowski (12) i Jarosław Andrusiewicz (10).