28.02.2021

Constract goni lidera Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa wygrał już osiemnaste spotkanie w obecnym sezonie Futsal Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przed Dawida Grubalskiego pokonała we własnej hali 5-2 (2-0) P.A. Nova Gliwice i umocniła się na drugiej pozycji w tabeli. Do lidera traci obecnie osiem punktów.

W sobotnim meczu spotkały się druga z przedostatnią drużyną tabeli. Constract był zdecydowanym faworytem. I w pierwszej połowie udokumentował to bramkami Tomasza Kriezela i Bartłomieja Piórkowskiego. Jednak po przerwie goście zaskoczyli lubawian. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Moises Espilio. A chwilę później wyrównał Piotr Hiszpański. Odpowiedź przyszła jednak błyskawicznie. Dwa gole Ique Ribeiro i jeden Pedrinho zapewniły drużynie prowadzonej przez Dawida Grubalskiego wygraną 5-2.

"Było to dość spokojne spotkanie. Co prawda w pewnym momencie przeciwnik doszedł nas na 2-2. Ale kwestią czasu było to, że odskoczymy bramkami, bo nasza przewaga w tym meczu była duża" - podsumował krótko Dawid Grubalski.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Kolejne spotkanie Constract rozegra dopiero 13 marca. Na wyjeździe zmierzy się z Red Dragons Pniewy. A tak prezentuje się obecnie sytuacja w tabeli Futsal Ekstraklasy.