27.02.2021

Porażka Stomilu na inaugurację rundy wiosennej

W spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 1-2 (1-1) z GKS-em Tychy i wciąż zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Jedyną bramkę dla "Dumy Warmii" zdobył debiutujący w oficjalnym meczu "biało-niebieskich" Adrian Szczutowski.

Adam Majewski postawił od pierwszych minut na Piotra Skibę, Janusza Bucholca, Damiana Byrtka, Rafała Remisza, Juricha Carolinę, Jonatana Strausa, Wojciecha Łuczaka, Mateusza Skrzypczaka, Macieja Spychałę, Kokiego Hinokio i Adriana Szczutowskiego. Na ławce zabrakło natomiast Grzegorza Kuświka.

Goście objęli prowadzenie w 11. minutcie. Po stałym fragmencie gry bramkę na 1-0 strzelił głową Szymon Lewicki. Stomil odpowiedział dwadzieścia minut później. Akcję Janusza Bucholca i Wojciecha Łuczaka celną główką wykończył debiutant w biało-niebieskich barwach - Adrian Szczutowski.

Stomil odważnie ruszył do ataku po przerwie. Do bramki rywali trafił Wojciech Łuczak, ale był na pozycji spalonej. Obaj trenerzy szukali zmian. I właśnie jeden z wprowadzonych zawodników rozstrzygnął to spotkanie. Niestety na korzyść gości. Na pięć minut przed końcem meczu Sebastian Steblecki oddał zaskakujący strzał z lewego narożnika boiska. Piłka nabrała dziwnej rotacji i zmyliła Piotra Skibę. Gospodarze próbowali jeszcze walczyć o wyrównanie. Byli blisko, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Damian Byrtek. GKS Tychy wygrał 2-1.

"Gratuluję drużynie GKS-u Tychy dosyć szczęśliwej wygranej. Ja paradoksalnie jestem zadowolony z gry naszego zespołu - szczególnie w pierwszej połowie. Mecz nam się nie ułożył. Ale drużyna podniosła się. W drugiej połowie nasza gra była już troszeczkę gorsza, chaotycza. Kuriozalna bramka przesądziła o porażce. Szkoda..." - podsumował trener Stomilu Adam Majewski.

27 lutego 2021 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1-2 (1-1)
Adrian Szczutowski 33' - Szymon Lewicki 11', Sebastian Steblecki 85'

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (87' Damian Sierant), Damian Byrtek, Rafał Remisz, Jurich Carolina, Jonatan Straus - Wojciech Łuczak, Mateusz Skrzypczak (87' Jakub Mosakowski), Maciej Spychała, Koki Hinokio (66' Hubert Szramka) -  Adrian Szczutowski (80' Sam van Huffel).

Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga - Kamil Kargulewicz (46' Łukasz Moneta), Łukasz Norkowski, Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk (69' Sebastian Steblecki), Bartosz Biel (90' Dominik Połap) - Szymon Lewicki (69' Damian Nowak).

Żółte kartki: Byrtek - Kargulewicz.

W najbliższej kolejcie Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Odrą Opole. Spotkanie zaplanowano na piątek 5 marca o 14:00.