24.02.2021

Constract Lubawa melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 5-2 (4-2) z Hotel Robert's Port Mikołajki i awansował do ćwierćfinału futsalowego Pucharu Polski. Bramki dla obrońców tytułu strzelili: Pedrinho, Pedro Pereira, Vitinho i Sebastian Grubalski.

Constract był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Drużyna z Mikołajek jest złożona w większości z zawodników grających na trawie - w trzeciej i czwartej lidze. A lubawianie bronią futsalowego Pucharu Polski i świetnie radzą sobie w Futsal Ekstraklasie.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Pedrinho. Chwilę później na 2-0 podwyższył Pedro Pereira. Rywale jednak nie zwiesili głów. Paweł Drażba zdobył bramkę kontaktową, na którą Constract szybko odpowiedział trafieniem Pedrinho. Ale Drażba raz jeszcze pokonał bramkarza gości i było 3-2. Sytuację uspokoiła nieco bramka Vitinho tuż przed przerwą.  W drugiej połowie podopieczni Dawida Grubalskiego kontrolowali już grę. A w końcówce Sebastian Grubalski ustalił wynik meczu na 5-2.

"Wiedzieliśmy gdzie jedziemy i że zespół rywali będzie zmotywowany i skumulowany w niskiej obronie. To dobrzy i silni fizycznie zawodnicy z boisk trawiastych" - mówił Dawid Grubalski. "Momentami ten mecz wyglądał dziwnie. Przeciwnicy przegrywając stali nisko i nie chcieli grać w piłkę. W końcówce, gdy nie mieli już nic do stracenia, podeszli wyżej. Strzeliliśmy bramkę na 5-2 i uspokoiliśmy całkowicie spotkanie."

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Hotel Robert's Port Mikołajki - Constract Lubawa 2-5 (2-4)
Paweł Drażba 10', 18' - Pedrinho 3', 15', Pedro Pereira 8', Vitinho 18', Sebastian Grubalski 38'

Ćwierćfinały futsalowego Pucharu Polski zaplanowane są na 17 marca. Pary tej rundy zostaną wylosowane w najbliższy weekend. A już w sobotę 27 lutego o 16:00 lubawianie w Futsal Ekstralasie zmierzą się we własnej hali z P.A. Nova Gliwice.