Aktualności
22.02.2021

Znamy medalistów bojerowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Tomasz Zakrzewski wywalczył na Zalewie Wiślanym złoty medal bojerowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie DN. W niezwykle wyrównanej rywalizacji wyprzedził minimalnie olsztynianina Jarosława Radzkiego. Trzeci był natomiast najbardziej utytułowany z tego grona Karol Jabłoński.

 

Foto: Gwidon Libera / Polski Związek Żeglarski

Regaty zostały rozegrane w dniach 21-22 lutego na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej. Na starcie stanęło 60 zawodników i zawodniczek z Polski, Węgier, Szwecji i Niderlandów.

Choć uczestnicy narzekali na słaby wiatr, emocji nie brakowało. Niezwykle zacięta była szczególnie rywalizacja o złoto wśród mężczyzn. Po dwóch pierwszych wyścigach prowdził Jarosław Radzki (KKS Warmia Olsztyn), o trzy punkty wyprzedzając Tomasza Zakrzewskiego (MKŻ Mikołajki). Ten odrobił jednak stratę wygrywając trzeci wyścig. Do czwartego a zarazem ostatniego obaj przystępowali z taką samą liczbą punktów. Minimalnie lepszy okazał się Zakrzewski. Minął linię mety na piątej pozycji, podczas gdy Radzki był siódmy. Na koniec przypomniał o sobie natomiast Karol Jabłoński (Olsztyński Klub Żeglarski). Zwyciężył i rzutem na taśmę zapewnił sobie brązowy medal tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie DN.

Z Tomaszem Zakrzewskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W rywalizacji kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła także reprezentantka klubu MKZ Mikołajki - Laura Banach. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Rybicka (Chojnicki Klub Żeglarski). Trzecia była Weronika Martynowska (OKŻ Olsztyn).

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DN zorganizowało Stowarzyszenie Flota Polska DN. Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: