19.02.2021

Stomil wygrał ostatni sparing przed startem ligi

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn wygrał w Toruniu 2-1 (0-0) z Chojniczanką Chojnice. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili Grzegorz Kuświk i Jakub Mosakowski. "Biało-niebiescy" za tydzień na własnym stadionie podejmą GKS Tychy.

Chojniczanka to rewelacja obecnej edycji Pucharu Polski. Drużyna z Chojnic - występująca obecnie w drugiej lidze - dość niespodziewanie wyeliminowała ostatnio z tych rozgrywek Zagłębie Lubin i awansowała do ćwierćfinału.

W piątkowym spotkaniu sparingowym trener Adam Majewski nie rotował już tak bardzo składem. Prawdopodobnie chciał sprawdzić zawodników, którzy mogą wybiec na boisko także za tydzień - na inaugurację rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie wynik otworzył Grzegorz Kuświk. Jednak rywale zaledwie po minucie odpowiedzieli bramką wyrównującą Adama Ryczkowskiego. Zwycięstwo "Dumie Warmii" zapewnił Jakub Mosakowski. W 68. minucie skutecznie wykonał rzut karny.

"Cieszy zwycięstwo w dobrym stylu" - mówił po ostatnim gwizdku trener Stomilu Adam Majewski. "Oczywiście po raz kolejny straciliśmy bramkę minutę po strzeleniu jej przez nas. Musimy cały czas pracować nad koncentracją. Ale moim zdaniem wygraliśmy zasłużenie. Dlatego cieszy forma i mam nadzieję, że za tydzień będzie podobnie."

Posłuchajcie też, co po spotkaniu z Chojniczanką powiedział Jakub Mosakowski.

19 lutego 2021 - Toruń (boisko przy ul. Przy Skarpie)
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1-2 (0-0)
Adam Ryczkowski 54' - Grzegorz Kuświk 53', Jakub Mosakowski 68' (karny)

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół - Michał Grobelny (46' Jan Mudra), Martin Klabník, Mateusz Bartosiak, Michał Sacharuk (73' Marcin Kurs) - Kamil Orlik (10' Adam Ryczkowski), Maciej Kona (58' Adrian Rakowski), Robert Ziętarski (64' Paweł Czajkowski), Tomasz Mikołajczak (77' Szymon Emche), Mateusz Klichowicz (66' Serhij Napołow) - Szymon Skrzypczak (68' Olaf Nowak).

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (64' Damian Sierant), Damian Byrtek, Jakub Mosakowski, Jurich Carolina, Jonatan Straus (74' Filip Szabaciuk) - Maciej Spychała, Mateusz Skrzypczak (74' Krystian Ogrodowski), Wojciech Łuczak (64' Sam van Huffel), Koki Hinokio (64' Adrian Szczutowski) - Grzegorz Kuświk (64' Hubert Szramka).

Pierwszy w tym roku mecz w Fortuna 1 Lidze Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 27 lutego. O 13:00 na stadionie przy ul. Piłsudskiego podejmie GKS Tychy. "Duma Warmii" zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli. Jesienią wygrała 5 spotkań, 5 zremisowała i zanotowała 7 porażek.