Aktualności
18.02.2021

Pewny awans Constractu Lubawa do 1/8 finału Pucharu Polski

W spotkaniu 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 11-1 (5-0) KS Futsal Piła. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Dawida Grubalskiego strzelili: Pedro Pereira (3), Bartłomiej Piórkowski (3), Pedrinho, Jakub Raszkowski, Vitinho, Ique oraz Tomasz Lutecki.

 

Foto: KS Futsal Piła

Spotkanie Wicemistrzów Polski z drużyną występującą na co dzień w 1 lidze futsalu miało jednego faworyta. Constract bardzo szybko potwierdził swoją klasę. Wynik w trzeciej minucie otworzył Pedro Pereira. A przed przerwą do bramki rywala trafiali jeszcze Bartłomiej Piórkowski, Pedrinho, ponownie Pedro Pereira i Jakub Raszkowski.

Goście w drugiej połowie dorzucili jeszcze sześć goli, a klub z Piły odpowiedział jedynie honorowym trafieniem Zbigniewa Barańczyka - tuż przed syreną kończącą rywalizację.

"Wynik odzwierciedla to. co działo się na boisku. Był to dosyć spokojny mecz. Odnieśliśmy pewne zwycięstwo" - podsumował trener lubawskiej drużyny Dawid Grubalski. "Nie chcieliśmy za bardzo forsować swoich sił, bo już w sobotę gramy ważny mecz w lidze. Dlatego graliśmy praktycznie na trzy czwórki. Zawodnicy nie mogli za długo być na parkiecie. Traktowaliśmy to jako trening."

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

KS Futsal Piła - Constract Lubawa 1-11 (0-5)
Zbigniew Barańczyk 40' - Pedro Pereira 3', 19', 32', Bartłomiej Piórkowski 5', 34', 36', Pedrinho 16', Jakub Raszkowski 20', Vitinho 29', Ique 31', Tomasz Lutecki 33'

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Constract Lubawa zmierzy się na wyjeździe z inną drużyną z naszego regionu - Hotel Robert's Port Mikołajki.

Pary 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski:
Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy     
LSSS Lębork - Gresta/Espack/Sadowska Świecie     
AZS UW Wilanów - Słoneczny Stok Białystok     
Hotel Robert's Port Stare Sady - Constract Lubawa     
Piast Gliwice - AZS UŚ Katowice     
AZS AWF Wrocław - Sośnica Gliwice     
Dreman Opole Komprachcice - Clearex Chorzów     
GKS Tychy - Rekord Bielsko-Biała

W najbliższą sobotę 20 lutego Constract Lubawa wraca do rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. O 12:00 we własnej hali zmierzy się z KS Arcana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: