16.01.2021

Sześć bramek Stomilu w meczu na śniegu

W rozegranym w Ostródzie meczu sparingowym Stomil Olsztyn wygrał 6-2 (1-0) z trzecioligowym Huraganem Morąg. Bramki dla "Dumy Warmii" zdobyli: Dawid Gruchała-Węsierski, Damian Sierant, Hubert Szramka, Jakub Tecław, Adrian Szczutowski i Jakub Mosakowski.

To był pierwszy oficjalny sprawdzian Stomilu podczas tegorocznych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.  Trener Adam Majewski nie mógł skorzystać z dwóch zawodników: Grzegorza Kuświka i wypożyczonego niedawno z Lecha Poznań Mateusza Skrzypczaka. Na zaśnieżonym boisku w Ostródzie pojawili się natomiast dwaj testowani napastnicy: Dawid Gruchała-Węsierski (z Bałtyku Koszalin) oraz Adrian Szczutowski (z Wisły Płock). Można powiedzieć, że obaj zdali egzamin, ponieważ wpisali się na listę strzelców. Pierwszy otworzył wynik spotkania w dziewiętnastej minucie. Ale dopiero po przerwie bramki sypały się jak z rękawa. Kolejno w 47. i 49 minucie prowadzenie podwyższali Damian Sierant i Hubert Szramka. Młody pomocnik chwilę później zagrał piłkę ręką w polu karnym rywali. Jedenastkę wykorzystał Rafał Lisiecki. Ale biało-niebiescy nie spuścili z tonu i dorzucili jeszcze trzy trafienia. Na uwagę zasługuje szczególnie gol na 6-1 Jakuba Mosakowskiego... z 28 metrów! Wcześniej strzelali Jakub Tecław i Adrian Szczutowski. Wynik na 6-2 w ostaniej minucie ustalił jeden z testowanych piłkarzy trzecioligowca z Morąga.

"Zastały nasz cieżkie warunki, bo boisko było zaśnieżone. Ale cieszymy się, że strzeliliśmy sześć bramek. Nawet w sparingu nieczęsto się to zdarza. Jako trenerzy jesteśmy tym mile zaskoczeni. Oceniliśmy przydatność kilku zawodników i za chwilę będziemy podejmować dalsze decyzje" - podsumował trener Adam Majewski.

Oprócz strzelców bramek (Dawida Gruchały-Węsierskiego i Adriana Szczutowskiego) testowani byli także: 19-letni łotewski obrońca lub pomocnik (przemierzany na pozycję wahadłowego) Kirils Iļjins oraz pomocnik drużyny rezerw Hubert Świder.

Posłuchajcie też, co po meczu klubowej telewizji powiedzieli Damian Sierant i Jakub Tecław.

16 stycznia 2021 - Ostróda (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Huragan Morąg - Stomil Olsztyn 2-6 (0-1)
Rafał Lisiecki 60' (karny), zawodnik testowany 90' - Dawid Gruchała-Węsierski 19', Damian Sierant 47', Hubert Szramka 49', Jakub Tecław 63', Adrian Szczutowski 66', Jakub Mosakowski 73'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (31' Jakub Kanclerz, 61' Vjačeslavs Kudrjavcevs)) - Janusz Bucholc (46' Damian Sierant), Rafał Remisz (46' Jakub Tecław), Damian Byrtek (46' Wiktor Biedrzycki), Jurich Carolina (46' Jakub Mosakowski,), Kirils Iļjins (46' Mateusz Jońca) - Wojciech Łuczak (46' Koki Hinokio), Maciej Spychała (46' Hubert Świder), Krystian Ogrodowski (46' Jonatan Straus), Sam van Huffel (46' Hubert Szramka) - Dawid Gruchała-Węsierski (46' Adrian Szczutowski).

Przez kolejne dni Stomil trenować będzie w Olsztynie. Natomiast w piątek 22 wyjedzie na tygodniowy obóz przygotowawczy do Siedlec. Tam "biało-niebiescy" mają zaplanowane dwie kolejne gry konrolne (z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Wisłą Puławy). Zagrają w także w Warszawie z Legią. Przed startem ligowej rywalizacji zmierzą sie jeszcze ze Zniczem Pruszków, Sokołem Ostróda i Chojniczanką Chojnice.