15.01.2021

Cenny sprawdzian ostródzkiego Sokoła

W swoim pierwszym tegorocznym meczu sparingowym Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe 0-3 (0-2) z Lechią Gdańsk. Mimo porażki sprawdzian z mocną drużyną z piłkarskiej Ekstraklasy był cennym doświadczeniem dla podopiecznych Piotra Jacka. Po kolejnym tygodniu treningów zmierzą się na własnym boisku z Jeziorakiem Iława.

Piłkarze Sokoła przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli 7 stycznia. Drużynę zimą opuścili: Eryk Kobza, Daniel Łuczak i Błażej Niezgoda. Szczególnie odczuwalny może być brak młodego bramkarza, który nieźle spisywał się jesienią. Obecnie przebywa w  Turcji na obozie z Jagiellonią Białystok (z której był wypożyczony do ostródzkiej drużyny).

Pierwszy rywal sparingowy był niezywkle wymagający. Nieczęsto drugoligowiec ma bowiem okazję mierzyć się z drużyną z Ekstraklasy. Trener Piotr Jacek nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Piotra Okuniewicza i Krzysztofa Wickiego. Testował natomiast ośmiu nowych piłkarzy, w tym m.in. dwóch młodych zawodników Stomilu Olsztyn: Jakuba Staszaka i Macieja Serbintowicza oraz wychowanka Śląska Wrocław - osiemnastoletniego bramkarza Gracjana Korytkowskiego.

Lechia wystawiła mocny skład. I na boisku dominowała niemal przez całe spotkanie. Wynik otworzył już w dziewiątej minucie strzałem z rzutu karnego Flávio Paixão. Na 2-0 podwyższył tuż przed przerwą Kenny Saief. A na 3-0 trafił w drugiej połowie Jakub Arak. Najlepsze okazje dla Sokoła miał w pierwszej części meczu Dawid Wolny. Jeden z jego strzałów został zablokowany przez obrońcę. Przy drugim świetną interwencją popisał się Dusan Kuciak.

Posłuchajcie jak pierwszy sparing i pierwszy etap przygotowań ocenia trener Sokoła Piotr Jacek.

15 stycznia 2021 - Gdańsk (Stadion Miejski)
Lechia Gdańsk - Sokół Ostróda 3-0 (2-0)
Flávio Paixão 9' (karny), Kenny Saief 45', Jakub Arak 68'

Lechia Gdańsk: Dušan Kuciak (46' Zlatan Alomerović) - Karol Fila (61' Mykoła Musolitin), Michał Nalepa (61' Bartosz Kopacz), Kristers Tobers (61' Filip Koperski), Conrado (48' Mateusz Żukowski) - Jarosław Kubicki (61' Jan Biegański), Jakub Kałuziński (61' Egy Maulana Vikri), Maciej Gajos (61' Tomasz Makowski), Omran Haydary (61' Jakub Arak), Kenny Saief (61' Jaroslav Mihalík) - Flávio Paixão (61' Łukasz Zwoliński).

Sokół Ostróda: (I połowa) Krystian Wojno - Michał Zimmer, Wojciech Mazurowski, zawodnik testowany, Adam Dobosz - zawodnik testowany, Kamil Zalewski, Karol Żwir, Tomasz Gajda - zawodnik testowany, Dawid Wolny. (II połowa) Krystian Wojno (70 zawodnik testowany) - Adam Dobosz (60 zawodnik testowany), zawodnik testowany, zawodnik testowany, Paweł Brzuzy (60 zawodnik testowany) - Kamil Zalewski (60 zawodnik testowany), Karol Żwir (60 Łukasz Święty), zawodnik testowany (60 Piotr Ziółkowski), Wojciech Kalinowski, Konrad Andrzejczak, Rafał Siemaszko.

Żółte kartki (Lechia): Gajos, Saief.

Kolejną grę kontrolną ostródzianie mają zaplanowaną na 23 stycznia. Na własnym boisku zmierzą się z Jeziorakiem Iława. Początek o 12:30.