Aktualności
10.01.2021

KKS Olsztyn znów zwycięski. Olsztynianki powalczą o podium 1 ligi?

KKS Olsztyn wygrał już ósme spotkanie w obecnym sezonie 1 ligi koszykówki kobiet. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego pokonały we własnej hali 95:78 (29:14, 17:16, 22:29, 27:19) Politechnikę Gdańską II i umocniły się na piątej pozycji w tabeli grupy A. Są już bardzo blisko awansu na podium!

 

KKS bardzo dobrze wszedł w pierwsze tegoroczne spotkanie. Impuls dała m.in. celnymi rzutami za trzy punkty Alicja Wawrzyniak. Po pierwszej kwarcie olsztynianki prowadziły 29:14. Jednak w kolejnych dwóch drużyna z Gdańska zaczęła odrabiać straty. Na szczęście dobra postawa podopiecznych Tomasza Sztąberskiego pozwoliła gospodyniom wygrać pewnie cały mecz 95:78. Najskuteczniejsza na parkiecie była Joanna Chełchowska. Nie wszyscy być może zarejstrowali ten fakt, że Joanna Markiewicz wyszła za mąż, dlatego od nowego roku występuje już z nowym nazwiskiem na koszulce.

"Cały zespół bardzo dobrze wszedł w ten mecz i w ten nowy rok. Mam nadzieję, że kolejne mecze też pokażą na co nas stać" - mówiła po ostatniej syrenie kapitan KKS-u. "Ale nie było wcale tak łatwo. Zaczęłyśmy super. Druga kwarta też była fajna. Ale w trzeciej gdańszczanki nas goniły. Całe szczęście, że wyszarpałyśmy kilka piłek w obronie i na przerwę po trzeciej kwarcie schodziłyśmy z zapasem."

"Dziewczyny były chyba trochę uśpione tym łatwym prowadzeniem na początku. Trochę też przysnęli sędziowie i nie odgwizdali paru fauli. W pewnym momencie ta przewaga stopniała do sześciu punktów. Całe szczęście, że wykorzystaliśmy dwa proste błędy Politechniki. Wyprowadziło to nas na dobre tory i już do końca wszystko było pod kontrolą" - ocenił trener Tomasz Sztąberski.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał też z Martą Sztąberską. Posłuchajcie!

KKS Olsztyn - Politechnika Gdańska II 95:78 (29:14, 17:16, 22:29, 27:19)

KKS: Marta Sztąberska 8, Martyna Przeradzka, Joanna Chełchowska 21, Natalia Żukowska 11, Zuzanna Bałdyga 6, Alicja Wawrzyniak 20, Ewelina Kitkowska, Karolina Giżyńska 16, Ksenia Woźniak 6, Izabela Birkos, Jolanta Wichłacz 7.

O kolejne ligowe punkty KKS Olsztyn powalczy w sobotę 16 stycznia. Olsztynianki na wyjeździe zmierzą się z SMS-em PZKosz Łomianki.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: