Aktualności
10.01.2021

Stomil już szlifuje formę i sprawdza nowych zawodników

Pierwsze dni przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi piłkarze Stomilu Olsztyn spuentowali grą wewnętrzną, w której trener Adam Majewski przyglądał się kilku testowanym zawodnikom z niższych lig. Bramki strzelali jednak sprawdzeni w bojach o punkty Hubert Szramka i Sam van Huffel.

Foto: stomilolsztyn.com

Do wspólnych zajęć piłkarze Stomilu wrócili 6 stycznia. Trenowali na boisku ze szcztuczną murawą w Mrągowie. Tam też w sobotę rozegrali mecz kontrolny. Trener Adam Majewski podzielił zawodników na dwie drużyny. Na boisku zabrakło jednak kilku kluczowych graczy (m.in. Janusza Bucholca, Grzegorza Kuświka, Wojciecha Łuczaka, Kokiego Hinokio i Vjačeslavsa Kudrjavcevsa). Szansę otrzymali natomiast testowani piłkarze z niższych lig.

Wynik spotkania w 3 minucie otworzył Hubert Szramka. Wyrównał w 39 minucie Sam van Huffel. "To była jednostka treningowa. Zawodnicy testowani trenowali z nami od kilku dni i mecz był dla nich weryfikacją. Teraz usiądziemy i zdecydujemy czy któryś z nich zostanie z nami" - tłumaczył trener Adam Majewski.

Po dłuższej przerwie na boisku zaprezentowali się wracający po kontuzjach: Rafał Remisz i Jakub Tecław. "Cieszy mnie ta gra. Psychicznie czuję się dobrze. Fizycznie muszę jeszcze trochę nadrobić" - mówił Remisz.

Stomil Olsztyn A – Stomil Olsztyn B 1:1 (1:1)
Hubert Szramka 3' - Sam van Huffel 39'

Stomil A: Skiba – Sierant, Szabaciuk (46' Ogrodowski), Remisz, Carolina, Jońca – Szenfeld (46' Drabiszczak), Majda, Spychała (53' Biedrzycki), Szramka – Brdak (46' Florek).
Stomil B: Kanclerz – Kosek, Skarbek, Tecław, Mosakowski, Straus – Żagiel, Siedlecki, Dajnowski, van Huffel (62' Brdak) – Borkowski.

"Czułem się dobrze. Zawodnicy z pierwszego składu dobrze nas przyjęli" - mówił Mateusz Szenfeld.

Jeśli warunki pogodowe się poprawią od 11 stycznia piłkarze przeniosą się na boisko na olsztyńskich Dajtkach. Natomiast w sobotę 16 stycznia rozegrają pierwszy sparing. W Ostródzie zmierzą się z Huraganem Morąg. Tydzień później wyjadą na obóz przygotowawczy do Siedlec. Tam zaplanowane mają dwie kolejne gry konrolne (z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Wisłą Puławy). Zagrają w także w Warszawie z Legią. Przed startem ligowej rywalizacji zmierzą sie jeszcze ze Zniczem Pruszków, Sokołem Ostróda i Chojniczanką Chojnice.

Wstępny plan sparingów:
16.01 - Huragan Morąg (Ostróda)
---.--- - Pogoń Grodzisk Mazowiecki (Siedlce)
27.01 - Legia Warszawa (Warszawa)
30.01 - Wisła Puławy (Siedlce)
06.02 - Znicz Pruszków (Mława)
13.02 - Sokół Ostróda (Ostróda)
20.02 - Chojniczanka Chojnice (Olsztyn lub Chojnice)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: