Aktualności
04.01.2021

Jeziorowcy rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu

Choć rozgrywki Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartują najpewniej wiosną, drużyna Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers już rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021. W styczniu planuje także pierwszą tegoroczną rekrutację. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadał Krzysztof Mrówka. Posłuchajcie!

W sezonie 2020 drużyna Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers startowała w rozgrywkach LFA9. Z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację w swojej grupie. Odpadła dopiero w półfinale fazy play-off, przegrywając po bardzo wyrównanym meczu 30:34 z Armadą Szczecin.

Właśnie wystartowały przygotowania do sezonu 2021. "Od tego tygodnia zaczynamy treningi przygotowawcze. Spotkamy się z zawodnikami w małych grupach. Treningi odbywają się tylko na świeżym powietrzu" - zdradza Krzysztof Mrówka.

Jeszcze w styczniu pojawi się okazja, by dołączyć do kortowskiej drużyny. "Jeżeli Ministerstwo nie wymyśli kolejnych obostrzeń - po 17 stycznia odbędzie się pierwsza rekrutacja, na którą serdecznie zapraszam wszystkich, którzy kiedykolwiek myśleli o tym, by grać w futbol amerykański. Chcemy żeby tych rekrutacji w tym roku było więcej, ale w mniejszych grupach." A jak przygotować się do naboru? "Trzeba mieć obuwie sportowe (najlepiej korki) i strój sportowy (wystarczy zwykły dres). Nie oczekujemy, że zawodnicy przyjdą do nas ze sprzętem do futbolu amerykańskiego - to bardzo duży wydatek. Użyczamy go zawsze nowym zawodnikom. Jedyna rzecz, która jest potrzebna to zaangażowanie i chęć nauczenia się czegoś nowego. Fajnie, żeby były to osoby z jakąś przeszłością sportową."

Z Krzysztofem Mrówką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Najwyższa klasa rozgrywkowa czyli LFA1 wystartuje prawdopodobnie w marcu. Natomiast pierwsze spotkania LFA 9 zostaną rozegrane nieco później. Więcej informacji o planowanych rekrutacjach znajdzicie na fb profilu klubu Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: