12.12.2020

Sokół Ostróda ograł Hutnika Kraków

Sokół Ostróda wygrał na własnym boisku 3-0 (2-0) z Hutnikiem Kraków i jest bardzo blisko miejsca zapewniającego prawo gry w barażach o awans do Fortuna I Ligi. Beniaminek drugiej ligi zakończy rok zaległym spotkaniem ze Stalą Rzeszów. Jeśli zwycięży - awansuje na piątą pozycję w tabeli.

Sokół wrócił do ligowej rywalizacji po dwóch tygodniach przerwy. W poprzedniej kolejce ostródzianie pauzowali. Natomiast zaplanowany na 2 grudnia mecz ze Stalą Rzeszów został przełożony, ponieważ w ekipie rywali wykryto zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Piotr Jacek miał zatem dużo czasu, by przygotować swoich zawodników do spotkania z ostatnią drużyną tabeli II ligi. Beniaminek rozgrywek był zdecydowanie lepszy. Już w 12. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Daniel Łuczak. Tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Paweł Brzuzy. A wynik spotkania ustalił na kwadrans przed końcowym gwizdkiem ustalił Dawid Wolny.

"Każde spotkanie w tej lidze jest bardzo trudne. Myślę, że psychicznie wymęczają nas bardziej takie mecze - z zespołami, które teoretycznie nie są potentatami. Wiemy, że należy je wygrać" - mówił trener Sokoła Piotr Jacek.

Posłuchajcie też jak mecz podsumował strzelec jednej z bramek - Daniel Łuczak.

12 grudnia 2020 - Ostróda (Stadion Miejski)
Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 3-0 (2-0)
Daniel Łuczak 12', Paweł Brzuzy 45', Dawid Wolny 74'

Sokół: Błażej Niezgoda - Michał Zimmer, Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Adam Dobosz - Daniel Łuczak (60' Wojciech Kalinowski), Paweł Brzuzy (46' Kamil Zalewski), Karol Żwir, Tomasz Gajda (85' Łukasz Święty) - Dawid Wolny, Rafał Siemaszko (69' Sebastian Rugowski).

Hutnik: Dawid Smug - Tomasz Jaklik (46' Przemysław Antoniak), Piotr Stawarczyk, Mateusz Zając, Sebastian Olszewski - Mateusz Ozimek, Patryk Kieliś (65' Kacper Jodłowski), Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Dawid Linca (80' Patryk Matysek) - Kamil Sobala (46' Abdallah Hafez).

Żółte kartki: Brzuzy, Zimmer, Kalinowski, Niezgoda - Ozimek, Olszewski, Sobala, Hafez, Antoniak.

Zaległy mecz ze Stalą Rzeszów ostródzianie rozegrają w najbliższą środę 16 grudnia o 16:15. To będzie ostatnie spotkanie Sokoła w bardzo udanym 2020 roku.