22.11.2020

Sokół przegrał w Bytowie

Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe 0-1 z Bytovią Bytów i spadł na ósmą pozycję w tabeli II ligi piłki nożnej. Beniaminek rozgrywek kolejny raz decydującą o wyniku spotkania bramkę stracił w końcówce. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem Błażeja Niezgodę zaskoczył Piotr Giel

Obiektywnie przyznać trzeba, że gospodarze zasłużyli na zwycięstwo. Choć Sokól także miał swoje okazje do zdobycia bramki, to Bytovia była bardziej konkretna w ofensywie. Jednak komplet punktów zawdzięcza głównie... gapiostwu bramkarza gości. Błażej Niezgoda, który ratował swoją drużynę po kilku groźnych strzałach, popełnił błąd na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem. Uderzeniem z boku pola karnego zaskoczył go Piotr Giel.

"Gra w Bytowie opiera się na stałych fragmentach. Wiedzieliśmy o tym i przygotowywaliśmy się do tego. Bytovia ma w swoich szeregach doświadczonych zawodników. Potrafiliśmy skutecznie przeciwstawić się temu. Natomiast straciliśmy bramkę po bardzo głupim błędzie. W niegroźnej sytuacji nasz dwumetrowy bramkarz praktycznie wbił sobie piłkę do bramki. Ten błąd sprawił, że nie wywozimy stąd punktów" - mówił na pomeczowej konferencji trener Sokoła Piotr Jacek. "Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra. Natomiast w drugiej zostaliśmy zepchnięci do defensywy."

22 listopada 2020, 14:00 - Bytów (stadion MOSiR)
Bytovia Bytów - Sokół Ostróda 1-0 (0-0)
Piotr Giel 86'

Bytovia: Marcin Staniszewski - Filip Dymerski, Krzysztof Bąk, Haris Memić, Matheus Camargo - Deleu, Paweł Zawistowski, Przemysław Lech, Jakub Bach - Kacper Sezonienko, Piotr Giel (90' Mateusz Wrzesień).

Sokół: Błażej Niezgoda - Kamil Zalewski (67' Łukasz Święty), Krzysztof Wicki, Adam Dobosz - Michał Zimmer, Paweł Brzuzy, Karol Żwir, Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak (67' Wojciech Kalinowski) - Rafał Siemaszko, Dawid Wolny.

Żółte kartki: Bąk, Staniszewski - Zalewski.

Sokół Ostróda w tym roku rozegra jeszcze trzy spotkania w  II lidze - wszystkie na własnym boisku. Najbliższe już w sobotę 28 listopada o 18:00 z Chojniczanką Chojnice. Kolejne: 2 grudnia ze Stalą Rzeszów i 12 grudnia z Hutnikiem Kraków.