22.11.2020

Drugoligowi siatkarze z Kortowa wygrali w Białymstoku i odbili się od dna tabeli

Siatkarze AZS-u UWM Olsztyn wygrali drugie spotkanie w obecnym sezonie II ligi. Akademicy pokonali na wyjeździe 3-1 (25-22, 25-10, 25-27, 25-20) Bestios Białystok i awansowali na siódme miejsce w tabeli grupy 2. Mają jednak do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze.

AZS UWM Olsztyn wrócił do ligowej rywalizacji po prawie miesięcznej przerwie 18 listopada. Akademicy w hali w Kortowie przegrali 2-3 z UKS-em Spartą Grodzisk Mazowiecki, choć... prowadzili 2-0. Przed spotkaniem z Bestiosem zajmowali więc ostatnie miejsce w tabeli 2 grupy drugiej ligi. Wcześniej wygrali tylko jeden mecz (3-0 z SMS-em PZPS Spała II). Sezon rozpoczęli natomiast od trzech wyjazdowych porażek bez zdobytego seta (0-3 z Legią Warszawa, Centrum Augustów oraz UKS-em Międzyrzecka Trójka).

W Białymstoku po pierwszym dość wyrównanym secie (25-22), w kolejnym podopieczni Grzegorza Krzana dominowali już na parkiecie (25-10). Trzecią partię przegrali nieznacznie (25-27). Ale w czwartej znów byli górą (25-20) i zgarnęli komplet punktów.

Kolejne spotkanie AZS UWM Olsztyn rozegra w środę 25 listopada  z Camperem Wyszków.