22.11.2020

Constract Lubawa na szczycie tabeli Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa wygrał we własnej hali 6:2 (3:1) z trzecim zespołem poprzedniego sezonu Futsal Ekstraklasy - Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola. W drugim spotkaniu na szczycie Clearex Chorzów pokonał dotychczasowego lidera rozgrywek Rekord Bielsko-Biała 6:4, dzięki czemu drużyna prowadzona przez Dawida Grubalskiego awansowała na pierwsze miejsce!

Stawka spotkania nie sparaliżowała lubawskiej drużyny. Już w pierwszych minutach Constract strzelił dwie bramki. Wynik otworzył Vitinho a chwilę później na 2:0 podwyższył Barłomiej Piórkowski. Goście - którzy do Lubawy przyjechali w bardzo osłabionym składzie - grając z lotnym bramkarzem odpowiedzielil trafieniem Igora Sobalczyka. Ale kolejnego gola dla gospodarzy jeszcze przed przerwą strzelił Sebastian Grubalski.

W drugą połowę lepiej weszli goście. Bramka Mateusza Olczaka z dystansu sprawiła, że na moment uwierzyli, że mogą jeszcze powalczyć o punkty. Jednak tego dnia do bramki trafiali już tylko Wicemistrzowie Polski, a konkretnie: Pedrinho, Pereira i ponownie Sebastian Grubalski.

Constract wygrał 6:2 i wykorzystał potknięcie dotychczasowego lidera tabeli Futsal Ekstraklasy. Porażka Rekordu Bielsko-Biała z Clearexem Chorzów (4:6) sprawiła, że przez kolejny tydzień na pierwszym miejscu w tabeli będą właśnie lubawianie. Trzeba jednak dodać, że rozegrali jedno spotkanie więcej. Wyprzedzają głównych rywali w walce o tytuł zaledwie o jeden punkt.

"Myślę, że od początku kontrolowaliśmy spotkanie. Co prawda zespół ze Zduńskiej Woli doszedł nas na 3:2. Ale my byliśmy pewni swego. I kolejne bramki były tylko kwestią czasu" - podsumowa trener Constractu Dawid Grubalski. I dodał: "Rok temu o tej porze także byliśmy liderem a po kilku kolejkach szybko spadliśmy na piątą lokatę. Także musimy wyciągnąć wnioski i potrafić się przestawić do gry z tego miejsca."

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Constract Lubawa – Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola 6:2 (3:1)

Vitinho, Bartłomiej Piórkowski, Sebastian Grubalski, Pedrinho, Pereira, Sebastian Grubalski - Igor Sobalczyk, Mateusz Olczak

O kolejne ligowe punkty Constract powalczy w sobotę 28 listopada. O 17:00 zmierzy się na wyjeździe z AZS-em UW Wilanów.