21.11.2020

Warmia Energa Olsztyn strącona z pozycji lidera tabeli

Warmia Energa Olsztyn przegrała w Hali Urania 23:24 (9:12) z Nielbą Wągrowiec i straciła pozycję lidera grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Drużyna prowadzona przez Jarosława Knopika w ostatnich minutach goniła wynik, ale nie zdołała odrobić strat. O porażce zadecydował słaby początek drugiej połowy.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że Warmia może mieć takie problemy z drużyną z Wągrowca, która w tym sezonie nie zachwyca formą. Do dwudziestej minuty mecz był bardzo wyrównany. Dopiero w końcówce pierwszej połowy goście odskoczyli na trzy punkty.

Jednak po przerwie Nielba zdominowała olsztyńską drużynę. W 44. minucie prowadziła już różnicą ośmiu bramek (19:11). Wtedy jednak podopieczni Jarosława Knopika wzięli się za odrabianie strat. Gdy na siedem minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 16:19 można było mieć jeszcze nadzieję, że uda im sie dogonić rywali. Ci jednak znów zaczęli trafiać do bramki Daniela Makowskiego.

W 58. minucie Nielba prowadziła 24:20. Warmii udało się od tego momentu rzucić trzy bramki. Do remisu zabrakło niewiele... Ze zwycięstwa 24:23 cieszyli się jednak goście.

"Chylimy czoła przed zespołem z Wągrowca, bo przyjechał przygotowany i bardzo zmotywowany. Zagrał dobre spotkanie i postawił nam ciężkie warunki. Szacunek dla nich - bo wygrali zasłużenie. My mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek - szczególnie w pierwszej połowie i na początku drugiej. Dlatego ten mecz przegraliśmy" - podsumował trener Warmii Energa Olsztyn Jarosław Knopik. "Cieszy fakt, że nie zwiesiliśmy głów i walczyliśmy do końca. Zawodnicy wykazali się wiarą i to na pewno jest pozytyw."

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z kapitanem Warmii - Mateuszem Kopycińskim. Posłuchajcie!

Warmia Energa Olsztyn - Nielba Wągrowiec 23:24 (9:12)

Warmia: Daniel Makowski, Krystian Matusiak - Piotr Dzido 5, Damian Didyk 4, Marek Starzec 3, Mateusz Kopyciński 3, Jakub Zemełka 2, Marcin Malewski 2, Adam Konkel 1, Adrian Chełniński 1, Wojciech Golks 1, Michał Klapka 1, Marcin Laskowski, Michał Sikorski.

Po tej porażce Warmia Energa Olsztyn spadła z pierwszego na drugiej miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Jednak z obecnym liderem MKS-em Grudziądz zmierzy się już w najbliższej kolejce (na wyjeździe) - w sobotę 28 listopada o 16:00.