Aktualności
21.11.2020

Czwarte ligowe zwycięstwo KKS-u Olsztyn w tym sezonie

Po bardzo zaciętym spotkaniu KKS Olsztyn wygrał we własnej hali z Mon-Polem Płock 79:76 (18:16, 18:18, 20:21, 23:21). To już czwarte zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Tomasza Sztąberskiego w obecnym sezonie 1 ligi. Tak dobrego startu nie miała ona od lat.

O tym jak bardzo było to wyrównane spotkanie świadczą wyniki poszczególnych kwart. W żadnej z nich jedna drużyna nie była w stanie odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa punkty. I pewnie potrzebna byłaby dogrywka. Ale w końcówce przy stanie 76:76 decydujący rzut za trzy punkty oddała Joanna Markiewicz. Trafiła i zawpeniła KKS-owi czwartą wygraną w tym sezonie. Kapitan olsztyńskiej drużyny była tego dnia najskuteczniejsza na parkiecie. Zdobyłą 22 punkty.

"Wierzyłam, że wygramy! Podobają nam się takie zacięte mecze. W głębi serca był spokój. Ale zrobiło się gorąco. Pięć fauli po obu stronach. Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Cieszymy się, że pokonałyśmy Płock na własnym parkiecie. Chcemy być wysoko w tabeli w tym sezonie. Taki jest nasz cel i do tego będziemy dążyć" - mówiła po spotkaniu Joanna Markiewicz.

"Spotkania z Mon-Polem od dłuższego czasu dostarczają emocji naszym fanom. Rok temu po spektakularnej trójce Natalii Żukowskiej doprowadziliśmy do dogrywki. No i dzisiaj trójka zadecydowała o takim a nie innym rozstrzygnięciu" - przypominał trener Tomasz Sztąberski. "Bardzo się cieszymy. Na razie nasz cichy plan realizujemy w stu procentach. Mam nadzieję, że będzie realizowany dalej."

Wojtek Miśkewicz rozmawiał także z trenerem Mon-Polu Płock - Ireneuszem Jasińskim.

KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock 79:76 (18:16, 18:18, 20:21, 23:21)

KKS Olsztyn: Marta Sztąberska (5), Joanna Markiewicz (22), Natalia Żukowska (16), Alicja Wawrzyniak (11), Karolina Giżyńska (2),  Ksenia Woźniak (17), Izabela Birkos, Jolanta Wichłacz (6)

Mon-Pol Płock: Anita Płucińska (16), Ewa Cenert (3), Dominika Paczóska (5), Magdalena Szkop (11), Lucyna Kotonowicz (23), Patrycja Kaczor (8), Daria Walczak (2), Paulina Pilichowska (8), Natalia Błaszczak, Aleksandra Mońko

Z sześciu dotychas rozegranych spotkań sezonu 2020/2021 KKS Olsztyn wygrał cztery (z czego aż trzy na wyjeździe). Drużyna Tomasza Sztąberskiego zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli 1 Ligi. W najbliższej kolejce - w sobotę 28 listopada o 14:00 - zmierzy się na wyjeździe z AZS-em Uniwersytet Gdański.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: