19.11.2020

Sokół zremisował z Garbarnią. Zwycięstwo wymknęło się w ostatniej minucie

Sokół Ostróda zremisował na własnym boisku z Garbarnią Kraków 1-1 (0-0) i wciąż zajmuje siódmą pozycję w tabeli II ligi piłki nożnej. Beniaminek rozgrywek wyszedł na prowadzenie w 82. minucie po bramce Dawida Wolnego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem wyrównał Dawid Malik.

Po dwóch ostatnich zwycięstwach ligowych (2-1 na wyjeździe z Wigrami Suwałki oraz 1-0 u siebie z Motorem Lublin) kibice w Ostródzie liczyli na podtrzymanie serii. Tym bardziej, że Garbarnia zajmuje miejsce w strefie spadkowej tabeli II ligi.

I przyznać trzeba, że z przebiegu spotkania Sokół zasłużył na zwycięstwo. Długo próbował otworzyć wynik. Udało się to dopiero w końcówce. Trener Piotr Jacek musiał dokonac roszad w składzie. Z ławki na boisko weszli: Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak, Eryk Kobza i Rafał Siemaszko. Ale do bramki trafił ten, który ostanio robi to najczęściej - Dawid Wolny.

Gdy wszyscy dopisywali już ostródzkiej drużynie trzy punkty do ligowej tabeli... w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zagapiła się defensywa Sokoła a wyrównującą bramkę strzelił Dawid Malik. Piłka odbiła się jeszcze od Karola Żwira i zmyliła Błażeja Niezgodę.

Posłuchajcie pomeczowych wypowiedzi trenerów obu ekip.

18 listopada 2020 - Ostróda (Stadion Miejski)
Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków 1-1 (0-0)
Dawid Wolny 82' - Dawid Malik 90'

Sokół: Błażej Niezgoda - Paweł Brzuzy, Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski (60' Tomasz Gajda), Adam Dobosz (60' Konrad Andrzejczak) - Sebastian Rugowski (60' Eryk Kobza), Karol Żwir, Kamil Zalewski, Łukasz Święty (74' Rafał Siemaszko), Wojciech Kalinowski - Dawid Wolny.

Garbarnia: Aleksander Kozioł - Jakub Kowalski, Marek Masiuda, Donatas Nakrošius, Rafał Górecki (85' Bruno Wacławek) - Daniel Morys, Kacper Laskoś (60' Błażej Radwanek), Kamil Kuczak, Tomasz Kołbon (90' Patryk Serafin), Grzegorz Marszalik - Jakub Bąk (60' Dawid Malik).

Żółte kartki: Andrzejczak - Laskoś, Masiuda, Kowalski.

Sokół Ostróda nadal zajmuje siódme miejsce w tabeli II ligi. Kolejne spotkanie rozegra w niedzielę 22 listopada. O 14:00 zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów.