Aktualności
17.11.2020

Trzecie zwycięstwo siatkarek Chemika Olsztyn

Trzy zwycięstwa i trzy porażki - to dotychczasowy bilans siatkarek Chemika Olsztyn w nowym sezonie drugiej ligi. W miniony weekend podopieczne Macieja Dobrowolskiego pokonały na wyjeździe trzeci zespół w tabeli AZS AWF Biała Podlaska 3:2 (25:22, 20:25, 26:24, 12:25, 15:10).

Jak dotychczasowe wyniki ocenia trener Chemika Maciej Dobrowolski?  "Gramy dużo wyjazdów na początku sezonu. Jesteśmy po sześciu kolejkach a to był czwarty wyjazd. Cieszę się, że zespół poza tym kompletem punktów zdobytych w domu, potrafił mimo długiej ponad pięciogodzinnej podróży zagrać pięć setów i wywieźć zwycięstwo" - mówił na antenie Radia UWM FM szkoleniowiec olsztynianek. "Kilka dziewczyn wróciło do składu po dosyć długiej przerwie. Więc problemy z wahaniem formy na pewno były. Dużo żeśmy rotowali i trzeba było starać się zachować w zdrowiu wszystkie zawodniczki."

Z Maciejem Dobrowolskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W najbliższy weekend Chemik rozegra dwa kolejne spotkania ligowe. Oba na własnym parkiecie. W sobotę olsztynianki zmierza się z UKS-em Ósemka Siedlce a w niedzielę podejmą AZS AWF Warszawa. Drużyna ze stolicy wygrała dotąd wszystkie mecze - nie tracąc nawet seta. W tabeli drugiej grupy II ligi podopieczne Macieja Dobrowolskiego zajmują obecnie piąte miejsce.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: