Aktualności
16.11.2020

Maciej Sarnacki powalczy w Pradze o medal Mistrzostw Europy

Od 19 do 21 listopada najlepsi judocy "Starego Kontynentu" rywalizować będą w Pradze o medale Mistrzostw Europy Seniorów. W Czechach pojawi się także osiemnastoosobowa reprezentacja Polski. Rzutem na taśmę w jej składzie znalazł się zawodnik Gwardii Olsztyn - Maciej Sarnacki.

Mistrzostwa Europy już kilkukrotnie były przekładane. Pierwotnie miały odbyć się w maju, ale uniemożliwiła to pandemia wirusa SARS-CoV-2. Podobnie było w czerwcu. W końcu do rywalizacji dojdzie w dniach 19-21 listopada.

"To najważniejszy start w tym roku" - podkreśla Maciej Sarnacki, wielokrotny Mistrz Polski w  kategorii +100 kg. Judoka Gwardii Olsztyn ma za sobą trudne miesiące. Nie wystąpił w tegorocznych MP ponieważ chorował na COVID-19. O starcie w Mistrzostwach Europy dowiedział się... na dwa tygodnie przed zawodami. "To trochę nieprofesjonalne podejście związku, że tak długo czekał z ogłoszeniem tych składów. Ja jednak od początku trenowałem tak, jakbym miał na tych zawodach walczyć. Także mimo przebytego covidu i trudnej sytuacji treningowej, na tyle ile mogłem starałem się przygotować. Jadę do Pragi w bardzo dobrej formie."

Z Maciejem Sarnackim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Na co stać Macieja Sarnackiego w tegorocznych Mistrzostwach Europy? "Będę celował w medal! Myślę, że każdy kolor mnie ucieszy" - zapowiada.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: