24.10.2020

Szczypiorniak Olsztyn liderem pomorskiej II ligi

Szczypiorniak Olsztyn wygrał na wyjeździe 34:29 (16:18) z KU AZS UKW Bydgoszcz i awansował na pierwsze miejsce w tabeli pomorskiej grupy II ligi piłki ręcznej. To już czwarte w tym sezonie zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Konstantego Targońskiego.

W sezon 2020/2021 olsztyński drugoligowiec wszedł znakomicie. Po zwycięstwach  z z UKS-em Jedynka KODO Morąg, AZS-em UMK Toruń i SMS-em II ZPRP Kwidzyn, także w wyjazdowym spotkaniu z akademikami z Bygdoszczy Szczypiorniak zgarnął komplet punktów. Choć zwycięstwo trzeba było rywalom wyszarpać. To AZS UKW prowadził do przerwy 18:16. Jednak w drugiej połowie podopieczni Konstantego Targońskiego poprawili grę w obronie a w ofensywie zagrali jeszcze skuteczniej. Najwięcej bramek rzucili: Filip Lewalski (7) i Radosław Dzieniszewski (6).

"Graliśmy trzeci mecz w tygodniu, także chłopcy są przemęczeni. Ale cieszę się, że pokazali charakter, determinację. Z ciężkiego meczu - w którym przegrywaliśmy po pierwszej połowie - udało się wyjść zwycięską ręką" - mówi trener Konstanty Targoński. "Przed nami na pewno jeszcze wiele pracy. Cieszy przede wszystkim ambicja i gra w obronie. Natomiast pracujemy nad rozwiązaniami w ataku i tempem gry."

Z Konstantym Targońskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 29:34 (18:16)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura - Jakub Jurewicz (4), Robert Targoński (4), Filip Lewalski (7), Przemysław Mosiewicz (2), Dominik Lewandowski (2), Konrad Domian (4), Jakub Ostrówka (5), Kacper Walczak, Radosław Dzieniszewski (6), Klaudiusz Leszczyński, Maciej Retkiewicz, Mateusz Reszczyński, Piotr Fabisiak.

Wygrana 34:29 pozwoliła im awansować na pierwsze miejsce w tabeli grupy pomorskiej II ligi piłki ręcznej. Drugi Blejkan Gryfino ma wprawdzie jeszcze do rozegrania spotkanie czwartej kolejki. Jednak właśnie z tą drużyną Szczypiorniak zmierzy się we własnej hali 7 lub 8 listopada. Wcześniej zagrają mecz z lokalnym rywalem - Warmią Energa Olsztyn - w wojewódzkiej rundzie eliminacyjnej  Pucharu Polski.