11.10.2020

Warmia Energa Olsztyn z drugim zwycięstwem w sezonie

Warmia Energa Olsztyn wygrała w Hali Urania 29:21 (15:11) z SMS-em ZPRP Kwidzyn. To drugie zwycięstwo podopiecznych Jarosława Knopika w obecnym sezonie pierwszej ligi. Po czterech kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli grupy A.

Warmia chciała zmazać plamę po ostaniej wyjazdowej porażce z KPR-em Elbląg. Początek spotkania z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie był jednak bardzo nerwowy. Pierwsze dziesięć minut to gra punkt za punkt. Dopiero po kwadransie gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty. Do przerwy prowadzili już 15:11. Ale to wcale nie gwarantowało spokoju w drugiej części meczu.

Na szczęście olsztynianie poprawili skuteczność i stopniowo zwiększać przewagę. Choć zdecydowanie odskoczyli dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Ostatecznie wygrali różnicą ośmiu trafień - 29:21. Najwięcej bramek dla Warmii rzucili: Marcin Malewski (8) i Marek Starzec (7).

"Początek meczu był nerwowy z naszej strony. Proste błędy w ataku, niepotrzebne kary dwóch minut - dlatego wynik oscylował wokół remisu. Zespół z Kwidzyna trzymał się do dwudziestej minuty. Potem udało nam się poukładać grę. Na przerwę schodziliśmy z czteropunktowym prowadzeniem. Od tego momentu kontrolowaliśmy spotkanie" - mówił trener Jarosław Knopik. "Cieszymy się przede wszystkim z trzech punktów i tego, że szybko podnieśliśmy się po porażce w Elblągu."

Wojtek Miśkiewicz o podsumowanie spotkanie poprosił także Marcina Malewskiego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Warmia Energa Olsztyn – SMS ZPRP Kwidzyn 29:21 (15:11)

Warmia Energa: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk - Laskowski, Starzec 7, Didyk 2, Konkel 2, Kopyciński 2, Chełmiński 1, Golks 1, Zemelka, Klapka 2, Dzido 4, Malewski 8

Po czterech kolejkach nowego sezonu pierwszej ligi Warmia Energa Olsztyn z dorobkiem sześciu punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy A. Ma jednak rozegrane jedno spotkanie mniej niż pozostałe drużyny z czołówki. Teraz podopiecznych Jarosława Knopika czeka wyjazd na trudny teren. W sobotę 17 października o 16:00 zmierzą się z wiceliderem - GKS-em Żukowo.