11.10.2020

Stolica tym razem szczęśliwa dla olsztyńskich koszykarek

KKS Olsztyn wygrał na wyjeździe 62:60 (18:14, 16:11, 13:22, 15:13) z AZS-em Uniwersytet Warszawski. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego znów zagrały drużynowo i mimo kryzysu w trzeciej kwarcie potrafiły do końca kontrolować mecz. Najskuteczniejsza na parkiecie była Joanna Markiewicz.

Na inaugurację nowego sezonu 1 ligi KKS Olsztyn przegrał na wyjeździe 63:76 z Polonią Warszawa. Natomiast AZS Uniwersytet Warszawski wygrał w Sokołowie Podlaskim 56:42 z MPKK Sokołów S.A.

W sobotnim spotkaniu olsztynianki musiały radzić sobie bez kontuzjowanej Marty Sztąberskiej. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce podopieczne Tomasza Sztąberskiego odskoczyły na cztery punkty (18:14). W kolejnych minutach powiększały swoją przewagę i do przerwy prowadziły już 34:25. W trzeciej kwarcie dopadł je jednak kryzys. Od stanu 42:31 doprowadziły do sytuacji w której przegrywały już 43:47. Udało im się jednak wyrównać tuż przed końcem tej części spotkania na 47:47. W ostatniej były natomiast minimalnie lepsze i wygrały całe spotkanie 62:60.

Najskuteczniejsze w drużynie AZS-u były Weronika Preihs (19 punktów) oraz Kinga Dzierbicka (16).

"Gramy zespołowo! Udało się wygrać z Warszawą, co bardzo nas cieszy" - mówiła w studiu Radia UWM FM Natalia Żukowska. "Weszłyśmy dość dobrze w ten mecz. Jednak ta nasza dobra gra i świetna gra były przeplatane jakąś taką niemocą, stratami. I to pomogło rywalkom do nas dojść. Był to nerwowy mecz. Takie najwięszke tąpnięcie miało miejsce w trzeciej kwarcie. Te nieudane akcje zniwelowały naszą przewagę. W pewnym momencie warszawianki wyszły na prowadzenie. Ale myślę, że kluczowym momentem był początek czwartej kwarty. Wyszłyśmi na prowadzenie i nie oddałyśmy go do końca."

Z Natalią Żukowską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

KKS Olsztyn: Joanna Markiewicz (14), Jolanta Wichłacz (13), Ksenia Woźniak (12), Alicja Wawrzyniak (10), Natalia Żukowska (9), Karolina Giżyńska (4), Agnieszka Gromadzińska, Martyna Przeradzka, Zuzanna Bałdyga, Izabela Birkos.

W sobotę 17 października KKS Olsztyn rozegra pierwsze w tym sezonie spotkanie we własnej hali. O 13:30 podejmą Top Market MKS Pruszków.