21.09.2020

Aleksandra Lisowska brązową medalistką Mistrzostw Polski

Aleksandra Lisowska - reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn - wywalczyła w Karpaczu brązowy medal Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 10000 metrów. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej stanęła na podium wraz z Katarzyną Jankowską (złoto) i Izabelą Paszkiewicz (srebro).

Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) i Katarzyna Jankowska (KS Podlasie Białystok) odskoczyły pozostałym zawodniczkom i między sobą rozegrały walkę o tytuł tegorocznej Mistrzyni Polski w biegu na 10000 metrów. Wygrała ta druga - z czasem 33:10.52, wyprzedzając rywalkę o prawie cztery sekundy (33:14.34). Aleksandra Lisowska minęła linię mety jako trzecia, tracąc do zwyciężczyni ponad pół minuty (33:42.21). To jej rekord życiowy.

Wśród mężczyzn tytuł obronił Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) - z czasem 28:59.88 - wyprzedzając Szymona Kulkę (29:13.14) i Adama Nowickiego (29:23.35).

Przypomnijmy, że reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn bardzo dobrze zaprezentowała się także podczas tegorocznych lekkoatletyczych Mistrzostw Polski we Włocławku. Na dystansie 5000 metrów Aleksandra Lisowska otarła się o podium. Z czasem 16:11.50 zajęła czwarte miejsce.