19.09.2020

Czas na zmiany? Najgorszy ligowy start Stomilu od lat...

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-2 (0-1) z Widzewem Łódź i jest już blisko dna tabeli Fortuna 1 Ligi. Drużyna Adama Majewskiego w czterech spotkaniach nowego sezonu wywalczyła tylko jeden punkt. Nie strzeliła dotąd żadnej bramki. Czy to już czas na wyciąganie wniosków i personalne decyzje?

Po słabych występach w trzech pierwszych spotkaniach nowego sezonu trener Adam Majewski zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie. Kosztem Damiana Byrtka miejsce w nim stracił m.in. Jakub Mosakowski, który w meczu z Odrą Opole (0-1) zawinił przy straconej bramce. Od pierwszej minuty zabrakło też Juricha Caroliny. Zmienił go młody Jakub Staszak.

To jednak nie wpłynęło na poprawę gry "Dumy Warmii". To Widzew - choć do tej pory przegrał wszystkie trzy ligowe mecze - zdecydowanie dominował na boisku. W pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie po strzale przewrotką bardzo aktywnego Merveille'a Fundambu. Po przerwie z rzutu karnego na 2-0 podwyższył doświadczony Marcin Robak. Gospodarze mogli wygrać jeszcze bardziej zdecydowanie, ale brakowało im skuteczności.

A Stomil? Niczym nie zagroził rywalowi. Może to wina decyzji i wpływu na drużynę trenera Adama Majewskiego. A może nieporadności na rynku transferowym dyrektora sportowego i prezesa? Klub osłabił się latem i nie potrafił pozyskać zawoników gwarantujących jakość na boisku. Czas na wyciągnięcie wniosków i konretne personalne decyzje.

Posłuchajcie pomeczowych wypowiedzi trenerów i zawodników Stomilu i Widzewa.

19 września 2020 - Łódź (stadion Widzewa)
Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2-0 (1-0)
Merveille Fundambu 32', Marcin Robak 58' (karny)

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht - Mateusz Michalski (73' Daniel Mąka), Mateusz Możdżeń (90' Sebastian Rudol), Patryk Mucha, Merveille Fundambu (90' Michael Ameyaw), Henrik Ojamaa (46' Dominik Kun) - Marcin Robak (73' Karol Czubak).

Stomil: Vjačeslavs Kudrjavcevs - Janusz Bucholc (79' Damian Sierant), Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Damian Byrtek, Jakub Staszak (46' Jakub Mosakowski) - Sam van Huffel, Maciej Spychała (69' Grzegorz Lech), Jonatan Straus, Koki Hinokio (79' Jakub Brdak) - Ņikita Kovaļonoks (46' Jurich Carolina).

Żółte kartki: Fundambu, Nowak, Kosakiewicz, Mąka - Mosakowski, Szota.