Aktualności
16.09.2020

Kolejny obrońca zasilił kadrę Stomilu Olsztyn

29-letni obrońca Damian Byrtek podpisał roczny kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Piłkarz reprezentował dotąd barwy m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała, Rakowa Częstochowa, Chrobrego Głogów, Wisły Płock, Piasta Gliwice i Miedzi Legnica. W poprzednim sezonie zagrał w ośmiu spotkaniach Fortuna I ligi.

Foto: Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Damian Byrtek do zawodnik doświadczony w grze na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Rozegrał dotąd pięćdziesiąt dwa spotkania w Ekstraklasie (głównie w Wiśle Płock) strzelając w nich trzy bramki. Ostatnie dwa lata nie były jednak udane dla 29-letniego obrońcy. W sezonie 2018/2019 przeniósł się do Piasta Gliwice. Nie wywalczył tam jednak miejsca w składzie, co poskutkowało kolejną zmianą barw klubowych. Rundę wiosenną sezonu 2019/2020 spędził w Miedzi Legnica. Zagrał w zaledwie ośmiu spotkaniach Fortuna I ligi.

Do pierwszej drużyny Stomilu Olsztyn dołączył również szesnastoletni Jakub Brdak. Wychowanek "Dumy Warmii" podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, który obowiązywać będzie do czerwca 2023 roku.

"Czuję się bardzo szczęśliwy. To dla mnie duża szansa i chciałbym ją wykorzystać - pokazać wszystkie swoje atuty. Gdyby nie tata oraz trener Adam Zejer, to nie udałoby mi się tego osiągnąć. Oni zawsze mi pomagali. Chciałbym im podziękować, bo to też ich zasługa ze jestem w tym miejscu" - mówił po podpisaniu umowy. Brdak może grać jako napastnik lub lewy pomocnik.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: