Aktualności
14.09.2020

Radosław Typa drugi w Rajdzie Śląska

Na drugim miejscu w klasie 4. zakończyła swój start w tegorocznym Rajdzie Śląska załoga Radosław Typa i Szymon Gospodarczyk. Do zwycięzców - Macieja Lubiaka i Tomasza Borko - stracili zaledwie cztery sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn.

Typa i Gospodarczyk mogli cieszyć się nawet ze zwycięstwa w Rajdzie Śląska 2020 w klasie 4. Jednak na jednym z odcinków otrzymali 10-sekundową karę za potrącenie szykany (na OS1). Miejsca w czołówce zmieniały się od ostatniej chwili. Przed decydującym odcinkiem prowadzili Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn. Ostatecznie spadli na trzecią pozycję [+9,8 s]. Wygrali natomiast Maciej Lubiak i Tomasz Borko.

"Od pierwszego odcinka jechałem bardzo szybko. To ja narzuciłem tempo w autach przednionapędowych. Ale niestety okazało się, że musnąłem delikatnie szykanę i dostałem za to 10 sekund kary. Pierwsze miejsce przegrałem o 4 sekundy. Więc jeżeli odjąłbym tę karę - mógłbym tryumfować. Ale mam świadomość, że taki jest sport i mam nadzieję,  że kolejna eliminacja Mistrzostw Polski da mi większe zadowolenie" - podsumował start Radosław Typa.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska byli Finowie: Jari Huttunen i Mikko Lukka. Była to druga runda tegorocznego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Z Radosławem Typą rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Przypomnijmy, że w sierpniowym Rajdzie Rzeszowskim Typa i Gospodarczyk zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji aut przednionapędowych i w klasie czwartej. Kolejny start zaplanowany jest w dniach 2-4 października.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: