Aktualności
14.09.2020

Zbigniew Staniszewski obronił pozycję lidera rallycrossowych Mistrzostw Polski

Za nami druga eliminacja tegorocznych Mistrzostw Polski w rallycrossie. Na torze w Słomczynie Zbigniew Staniszewski (w Fordzie Fiesta RX) był tym razem drugi. Wygrał Jakub Przygoński w Peugeocie 208 RX. W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi jednak nadal olsztyński kierowca.

Foto: Konrad Kodix Sieczkowski

Rywalizacja w najszybszej kategorii supercars na torze autodrom w Słomczynie przyniosła wiele emocji. Już w kwalifikacjach kierowcy niejednokrotnie ocierali swoje samochody walcząc o pozycję na starcie. Po dwa zwycięstwa zapisali na swoim koncie Zbigniew Staniszewski i Jakub Przygoński. W finałowym biegu mniej błędów popełnił ten drugi i to on cieszył się z wygranych zawodów. Trzeci był Marcin Wicik (Ford Focus RX).

Słomczyn 12-13 września 2020

1. Jakub Przygoński (Peugeot 208 RX)           4:43,456
2. Zbigniew Staniszewski (Ford Fiesta RX)       4:45,449
3. Marcin Wicik (Ford Focus RX)                     4:51,163

"Wszyscy musieliśmy się wspinać na wyżyny naszych możliwości, bo moi rywale są bardzo groźni. Na startach działy się dantejskie sceny. W trójkę (ja, Kuba Przygoński i Marcin Wicik) wjeżdżając w pierwszy zakręt często się zderzając i obijając zderzaki. Parę razy widziałem, jak mój błotnik odlatywał obcierając się o przednią szybę. Było bardzo ciężko. Pokonywaliśmy kolejne okrążenia różniąc się od siebie o 0,3 sekundy. Więc ten, kto popełnił mały błąd w zakręcie, przegrywał okrążenie. W wielkim finale ja popełniłem taki błąd i wyjechałem za innym zawodnikiem, który mnie spowalniał" - podsumował start Zbigniew Staniszewski.

Ze Zbigniewem Staniszewskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Kolejna eliminacja rallycrossowych Mistrzostw Polski zaplanowana jest w dniach 26-27 września - również na torze w Słomczynie.

Klasyfikacja cyklu Mistrzostw Polski:

1. Zbigniew Staniszewski  56 punktów (29+27)
2. Jakub Przygoński 55 punktów (26+29)
3. Marcin Wicik 46 punktów (24+22)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: