Aktualności
14.09.2020

Rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

19-osobowa reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pojechała do Łodzi, gdzie w dniach 14-16 września odbywają się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. O szansach na medale sportowców z UWM rozmawialiśmy z opiekunką grupy Krystyną Pieczulis-Smoczyńską.

"Mamy dosyć liczną reprezentację. To 12 pań i 7 panów. Musimy zaistnieć w siedmiu konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach, żeby uczelnia zdobyła punkty i została sklasyfikowana" - mówi Krystyna Pieczulis-Smoczyńska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

UWM w Łodzi reprezentować będą: Weronika Giedrojć, Magdalena Jabłońska, Justyna Kaczmarczyk, Klaudia Pliszka, Alicja Potasznik, Aleksandra Szczerbaczewicz, Magdalena Trzeciak, Marta Wojsiat, Joanna Wójcik, Izabela Wujkowska, Natalia Zielińska, Natalia Żuk oraz Szymon Jasiński, Wiktor Kujawa, Damian Lewandowski, Kamil Łabęcki, Dominik Smosarski, Radosław Surmacz i Albert Wronowski.

Kto ma największe szanse na medale AMP-ów? "Na pewno liczę na medale Alicji Potasznik i Dominika Smosarskiego w sprintach. Justyna Kaczmarczyk, Natalia Żuk i Magdalena Trzeciak to także mocne punkty naszej reprezentacji. Na dystansie 1500 lub 3000 metrów szanse ma Wiktor Kujawa. A reszta jest filarem, który wspiera ich. Bez nich nie byłoby tej drużyny."

Z Krystyną Pieczulis-Smoczyńską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Gospodarzem tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce jest AZS Łódź.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: