12.09.2020

Kolejne pewne ligowe zwycięstwo Constractu Lubawa

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 5-0 P.A. Nova Gliwice i po dwóch kolejkach nowego sezonu Futsal Ekstraklasy zajmuje drugie miejsce w tabeli. Bramki dla drużyny Dawida Grubalskiego zdobyli: Jakub Raszkowski (dwie), Pedrinho, Vitinho oraz Tomasz Kriezel.

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu 2020/2021 Constract Lubawa wygrał na własnym terenie 6-1 (5-0) z beniaminkiem rozgrywek Dreman Opole Komprachcice. Bramki dla drużyny Dawida Grubalskiego strzelili: Pedrinho (trzy), Vitinho, Paweł Kaniewski i Mateusz Łożyński.

W drugiej kolejce wicemistrzowie Polski mierzyli się na wyjeździe z P.A. Nova Gliwice. Wynik już w drugiej minucie otworzył Jakub Raszkowski. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Pedrinho i Tomasz Kriezel. Jasne stało się, że i w tym meczu mogą zdobyć kolejne bramki. W drugiej połowie udało się to jeszcze Vitinho oraz ponownie Raszkowskiemu.

"Można powiedzieć, że mieliśmy całe spotkanie pod kontrolą. Może tylko na początku mieliśmy problemy z budowaniem ataków. Ale z minuty na minutę opanowaliśmy emocje i zrozumieliśmy jak przeciwnik gra. Swobodnie sobie poradziliśmy" - podsumował trener Dawid Grubalski.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Constract zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Kompletem zwycięstw oprócz drużyny z Lubawy mogą pochwalić jeszcze: Rekord Bielsko-Biała, FC KJ Toruń i Clearex Chorzów. Z tą ostatnią drużyną lubawianie zmierzą się na własnym boisku 26 września o 17:00.